Nie można odnaleźć pliku NTLDR.exe podczas startu stystemu

(Czajo) #1

Witam! wyłączyłęm dziś komputer i poszedłem na angielski... włączam i co widzę ?? Startuje mi ładnie pięknie GRUB, biorę windowsa a tu tywala komunikat:

Nie można odnaleźć pliku NTLDR.EXE

Nacięśnij Ctrl+Alt+Delete by zresetować

Teraz piszę z ubuntu... co może być tego przyczyną ?? i jak to naprawić?? dodam, że z pod linuksa wszystko jest ok na dyskach NTFS... prosze o pomoc

(Tomik68) #2

płyta z xp do napędu... oznaczam jako X

w czasie startu z płyty wybierz konsolę odzyskiwania

a dalej wpisz:

cd C:\

copy X:\i386\ntldr

powinno pomóc :smiley:

(Czajo) #3

dzięki zaraz sprawdzę

(Marvin Nekromanta) #4

Hm... Miałem kiedyś podobne problemy z plikami Windows'a - m.in. z tym co Ty. Niestety czasem okazuje się, że plik fizycznie istnieje na dysku w swoim folderze. Wtedy powód jest tylko jeden - uszkodzenie rejestru. Ja w takich sytuacjach reinstalowałem XP'ka lub w Windows Serwer 2003 przywracałem obrazem dysku stworzony Ghost'em (ale to było z 2 lata temu, teraz nie zdarzają mi sie takie problemy) - ALE Ty nie rób nic pochopnie. Zastosuj się do wskazówki mojego poprzednika, może się uda.

(Cosik Ktosik) #5

Czajo , Aby zobaczyć pod którą literą jest aktualnie CD, wpisz MAP ARC

(Czajo) #6

więc tak, skopiowałem ten plik, ale teraz już wprawdzie nie ma tego komunikatu, ale jak wybiorę z listy windowsa to sekunda i mi się komp resetuje :confused: co dalej można zrobić ??

(Tomik68) #7

a tryb awaryjny działa??

(Czajo) #8

raczej nie sądzę, bo nie pojawia się nawet logo windowsa i reset...

a to może być przez to, że grałem plik z sp1 a na kompie mam sp3 ??

(Tomik68) #9

Jak możesz to zrób reinstalkę... wybierasz R w czasie gdy pojawia się opcja wyboru a później.... napraw .istniejący system..

(pycia14) #10

Miałem kiedyś taki problem po zabawach HijackThis-em w rejestrze,wtedy jeszcze nie wiedziałem z czym to się je więc musiałem robić reinstalkę...

(Czajo) #11

nie chcę robić reinstalki, bo stracę wszystkie dane i ustawienia :confused:

a może ktoś podać ścieżkę do pliku NTLDR na dysku C:/ ?? bo mi sie nie wydaje, bym go widział wcześniej w głównym folderze dysku

(Lukaszk 89) #12

X:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386

(Czajo) #13

dzięki... a może mi ktoś jeszcze podrzucić plik boot.ini, bo jak się okazuje jego też nie było...

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 8:31 został dopisany post przez Czajo

mam już plik boot.ini, ale komp jak się resetował tak dalej się resetuje :confused:

(adam749) #14

Zaraz, zaraz!! Plik NTLDR jest na dysku C:\, a nie w żadnym folderze!! Tylko ten plik jest ukryty. Przynajmniej ja tak mam. A ten folder co podał Loookash89 , to tam są pliki zapasowe od SP. Ja wywaliłem ten folder i mam więcej miejsca.

A co do resetowania to zrób naprawę systemu. Nie stracisz żadnych swoich plików. Wkładasz płyte i odpalasz z niej kompa > postępujesz wg instrukcji i jak dojdziesz do systemów operacyjnych to naciskasz R.

(Lukaszk 89) #15

To że Ty usunąłeś ten folder to nie znaczy że każdy tak robi.Większość użytkowników nawet nie wie do czego on służy.

Spróbuj.

(Czajo) #16

więc tak... wrzuciłem ten plik ntldr i boot.ini, ale komp po wyborze w grubie windowsa pojawia komunikat: starting up i natychmiast jest reset :confused:

p.s. jakie pliki są jeszcze ukryte na dysku c?? bo ja mam tylko foldery i pliki: ntldr, boot.ini oraz bootex.log

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 10:08 został dopisany post przez Czajo

w szkole sprawdzałem to ją jeszcze pliki stronicawania i autoexec.bat i inne uykryte pliki

(adam749) #17

Najlepiej zrób naprawę systemu, tak jak napisałem wcześniej, bo coś Ci sie popiep*** z systemem.

(Czajo) #18

zrobię jak tylko wrócę do domu... ale może być problem, bo na kompie miałem sp3 a na płycie mam zintegrowany sp1 czy potem będę musiał aktualizować do sp3 ??

(adam749) #19

No niestety tak i jeszcze będziesz musiał zainstalować WMP jak masz 10, czy 11 i IE 7

(Czajo) #20

jeszcze pytanie dla pewności, czy Documents and Settings będzie nie naruszony ??