Nie można odnaleźć pliku NTLDR.exe podczas startu stystemu

Witam! wyłączyłęm dziś komputer i poszedłem na angielski… włączam i co widzę ?? Startuje mi ładnie pięknie GRUB, biorę windowsa a tu tywala komunikat:

Nie można odnaleźć pliku NTLDR.EXE

Nacięśnij Ctrl+Alt+Delete by zresetować

Teraz piszę z ubuntu… co może być tego przyczyną ?? i jak to naprawić?? dodam, że z pod linuksa wszystko jest ok na dyskach NTFS… prosze o pomoc

płyta z xp do napędu… oznaczam jako X

w czasie startu z płyty wybierz konsolę odzyskiwania

a dalej wpisz:

cd C:\

copy X:\i386\ntldr

powinno pomóc :smiley:

dzięki zaraz sprawdzę

Hm… Miałem kiedyś podobne problemy z plikami Windows’a - m.in. z tym co Ty. Niestety czasem okazuje się, że plik fizycznie istnieje na dysku w swoim folderze. Wtedy powód jest tylko jeden - uszkodzenie rejestru. Ja w takich sytuacjach reinstalowałem XP’ka lub w Windows Serwer 2003 przywracałem obrazem dysku stworzony Ghost’em (ale to było z 2 lata temu, teraz nie zdarzają mi sie takie problemy) - ALE Ty nie rób nic pochopnie. Zastosuj się do wskazówki mojego poprzednika, może się uda.

Czajo , Aby zobaczyć pod którą literą jest aktualnie CD, wpisz MAP ARC

więc tak, skopiowałem ten plik, ale teraz już wprawdzie nie ma tego komunikatu, ale jak wybiorę z listy windowsa to sekunda i mi się komp resetuje :confused: co dalej można zrobić ??

a tryb awaryjny działa??

raczej nie sądzę, bo nie pojawia się nawet logo windowsa i reset…

a to może być przez to, że grałem plik z sp1 a na kompie mam sp3 ??

Jak możesz to zrób reinstalkę… wybierasz R w czasie gdy pojawia się opcja wyboru a później… napraw .istniejący system…

Miałem kiedyś taki problem po zabawach HijackThis-em w rejestrze,wtedy jeszcze nie wiedziałem z czym to się je więc musiałem robić reinstalkę…

nie chcę robić reinstalki, bo stracę wszystkie dane i ustawienia :confused:

a może ktoś podać ścieżkę do pliku NTLDR na dysku C:/ ?? bo mi sie nie wydaje, bym go widział wcześniej w głównym folderze dysku

X:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386

dzięki… a może mi ktoś jeszcze podrzucić plik boot.ini, bo jak się okazuje jego też nie było…

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 8:31 został dopisany post przez Czajo

mam już plik boot.ini, ale komp jak się resetował tak dalej się resetuje :confused:

Zaraz, zaraz!! Plik NTLDR jest na dysku C:, a nie w żadnym folderze!! Tylko ten plik jest ukryty. Przynajmniej ja tak mam. A ten folder co podał Loookash89 , to tam są pliki zapasowe od SP. Ja wywaliłem ten folder i mam więcej miejsca.

A co do resetowania to zrób naprawę systemu. Nie stracisz żadnych swoich plików. Wkładasz płyte i odpalasz z niej kompa > postępujesz wg instrukcji i jak dojdziesz do systemów operacyjnych to naciskasz R.

To że Ty usunąłeś ten folder to nie znaczy że każdy tak robi.Większość użytkowników nawet nie wie do czego on służy.

Spróbuj.

więc tak… wrzuciłem ten plik ntldr i boot.ini, ale komp po wyborze w grubie windowsa pojawia komunikat: starting up i natychmiast jest reset :confused:

p.s. jakie pliki są jeszcze ukryte na dysku c?? bo ja mam tylko foldery i pliki: ntldr, boot.ini oraz bootex.log

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 10:08 został dopisany post przez Czajo

w szkole sprawdzałem to ją jeszcze pliki stronicawania i autoexec.bat i inne uykryte pliki

Najlepiej zrób naprawę systemu, tak jak napisałem wcześniej, bo coś Ci sie popiep*** z systemem.

zrobię jak tylko wrócę do domu… ale może być problem, bo na kompie miałem sp3 a na płycie mam zintegrowany sp1 czy potem będę musiał aktualizować do sp3 ??

No niestety tak i jeszcze będziesz musiał zainstalować WMP jak masz 10, czy 11 i IE 7

jeszcze pytanie dla pewności, czy Documents and Settings będzie nie naruszony ??