Nie można odnaleźć sterownika do tego systemu, sterownik AMD w laptopie

Laptop Toshiba Satelite L450D-11W Serial NO Z9489365K z układem graficznym AMD HD 3200 (ten model laptopa był sprzedawany tylko w UK).

 

Zaktualizowałem zasyfionego laptopa z windowsem 7 do Win 10. Wszystko pięknie, szybciej chodzi sterowniki same się zaktualizowały, internet na Wifi mam 150 Mb/s.

 

Problem odkryłem próbnie włączając YouTube, filmy oczywiście mają opóźnienie, klatki skaczą, podobnie wszystkie inne materiały wideo na stronach www i Offlane z dysku. Zauważyłem że AMD Catalyst jest nie zainstalowane. Pobrałem ze strony AMD instalatora z Auto detect i jest komunikat:

“Nie można odnaleźć sterownika do tego systemu. Nie wykryto obsługiwanego sprzętu AMD” niżej mam listy wyboru karta graficzna i na szaro jest nazwa mojej.

 

Po pobraniu tego sterownika ręcznie z strony AMD, też jest komunikat o nie odnalezieniu. Wszedłem w menadżer urządzeń-> grafika-> i jest AMD HD 3200 (zdziwiłem się że tylko jedna, laptopy z dedykowaną kartą mają zazwyczaj jeszcze intela zintegrowaną). Odinstalowałem sterownik, ekran zrobił się malutki jak np. po gołej instalce win xp. I ponownie odbyła się automatyczna instalacja, problem ten sam.

 

Oczywiście problem mam drugi dzień i w tym czasie przeszukałem sieć. Wielu z tym problemem pomogła aktualizacja Chipsetu do laptopa, ja do tej toshiby nie jestem w stanie odnaleźć. Do tego lapka ciężko znaleźć sterowniki do Win 7, więc proszę o pomoc. Gdyby nie dało rady zainstalować sterowników AMD, jak mogę zrobić downgrade do win 7 i nawet wtedy potrzebuje sterownik grafiki.

 

Sprzętowy identyfikator karty?

System 32, 64 bit?

Teoretycznie seria 3200 jest obsługiwana w Catalystach 15.7.1 i 15.8 beta.

Gorzej jeśli ma zablokowaną instalację sterów innych, niż tych od producenta lapka.

Ja też mam ten problem na laptopie, wydaje mi się że trzeba czekać na wersje 15.8 obecnie można pobrać betę