Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3

Usunełem szum z piosenki MP3 za pomocą Audacity i chciałem zapisać na nowo: Plik - Eksportuj jako MP3, ale wyskoczyła mi informacja, że muszę pobrać LAME MP3 ENCODER i pobrałem wersję 3.98.2 . Zapisałem to na pulpicie (zapisało mi się jako folder skompresowany ZIP ) i wykonując dalsze czynności, takie jak: ‘’ Czy chciałbym okreslić położenie lame enc.dll teraz ? klikam na tak i wyskakuke mi okienko że będzie szukać -Nazwa pliku : lame enc i klikam na otwórz, a tam ino :

‘’ Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3 ‘’.

Co jest nie tak :?:

Wypakuj ten zip i wtedy wskaż ten kodek.

wypakuj i wklej do folderu audacity pliki lame.exe i lame_enc.dll

program powinien cię zapytać abyś wskazał gdzie te pliki się znajdują i po prostu je wskaż

ale ten folder skompresowany Zip jest prawidłowy :?: nie powinien być ‘’ tradycyjnym’’ folderem :?:

i co znaczy wyraz ‘‘wypakuj’’ :expressionless:

Dobra - już wiem - dla takich zielonych jak ja - wyjaśniam:

skopiowałem plik ‘’ lame enc.dll ‘’ z tego folderu głównego’’ lame 3.98.2 ‘’ i wkleiłem na pulpit , a potem wskazałem ten plik ‘’ lame enc.dll ‘’ i dalej juz automatycznie mi eksportowało na MP3.

Jeśli masz zainstalowanego Winampa, to ten plik zajdziesz w “Program Files\Winamp\Plugins”.

faktycznie, czyli mogę wykasować ten folder lame 3.98.2 :?:

wklej te pliki co pisałem do folderu Audacity wtedy program nie będzie kazał wyszukać kodeka :expressionless:

ale jak to wkleić, mam ikone Audacity , a folder gdzie jest :?:

:o c:\program files\audacity\ i tam wklej pliki lame.exe i lame_enc.dll

najciemniej jest pod latarnią :smiley: ale pliku lame.exe nie wklejałem i też działa.

ale jak go usuniesz z pulpitu to już nie będzie działać :lol: