Nie można otworzyć co 5 strony

Witam.

Mam taki problem, że jak odpalam sobie stronkę, dobreprogramy.pl, chip.pl czy jakąkolwiek inną, to mam w zwyczaju otwierać interesujące mnie artykuły w nowych kartach, żeby już załadowały się. Problem jest tego typu, że czasem nawet co 2ga strona wyświetla komunikat “Przekroczono limit czasu połączenia”, "Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną ", “Strona internetowa jest niedostępna”, zależnie od przeglądarki, a dzieje się tak na każdej. I żeby załadować daną stronę muszę ją odświeżyć.

Zwiększyłem już limit połączeń na 50, bo wydawało mi się, że może za dużo stron na raz jest aktywnych, ale to nic nie zmieniło. Komputer chodzi płynnie, nic nie przycina, net to UPC 25MB na wifi.

Co mogę zrobić, żeby strony mi się ładowały po ich uruchomieniu za każdym jednym razem?

PS. Dodam, że szukałem już odpowiedzi na ten problem, ale wszystko co znajduję, to próby sprowadzenia tego problemu do jednej konkretnej przeglądarki, a to dzieje się na każdej przeglądarce, więc wina leży całkowicie gdzie indziej.

Uzywałes jakiegoś programu do zmiany TPC/IP? Jeżeli tak, to przywróć te wartości do podstawowych

Nie zmieniłem nic. Pracuje na Vista Business 32b. System jest przywrócony z partycji recovery. Jedyną zmianą, jest cache na ramdisku, ale to kilka dni temu zrobiłem, a problem jest sporo starszy.