Nie można otworzyć dokumentu tekstowego po jego odzyskaniu


(Bobek24 12) #1

Wiam

 

Parę dni temu musiałem sformatować komputer bez możliwości zgrania na pendrive ważnych dokumentów tekstowych.

Po zainstalowaniu nowego systemu odzyskałem pliki programem EaseUS Data Recovery Wizard i chciałem je odtworzyć jak przed sformatowaniem  programem Microsoft Office 2007, w którym były one także twożone. I problem jest taki, że przy otwieraniu wyskakuje mi komunikat : Nie można otworzyć pliku Office Open XML ... , poniewarzz są problemy  z jego zawartością. Pod spodem jest zakładka "szczegóły" w której jest napisane : Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć.

Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, o ile się wgl da.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

 

 


(falcon89) #2

Może po prostu plik jest uszkodzony, np. został częściowo nadpisany przez pliki nowego systemu (nigdy nie powinno się zapisywać plików na dysku z którego chcemy coś odzyskać).


(kurzel131) #3

Takie niestety uroki ręcznego odzyskiwania za pomocą softu zdięcia ucina a dokumenty tekstowe wykrzacza itd.  Pamiętaj zainstalowany/uruchamiany program nie może być na dysku ,z którego odzyskujesz dane zobacz takie warianty jak Recuva, PC INSPECTOR File Recovery

PhotoRec, TestDisk, easy recovery professioinal.

 

Zaraz pliki xml otwierasz w ofisie? nie lepi w notatniku czy kedzie przecież to strona internetowa.


(Bobek24 12) #4

Nie jestem za bardzo ogarnięty w tych sprawach…Tak, otwierałem to w office’ach, w różnych wersjach. Próbowałem w notatniku, ale pokazują się jakieś…znaki, o ile to tak można nazwać, zresztą tak jak w office’ach. Będę próbował jeszcze tymi programami co podał kolega powyżej i dam znać.


(kurzel131) #5

Jeżeli odzyskiwanie za pomocą softu nie pomoże a bardzo ci zależy na odzyskiwaniu danych to zabierz dysk i jedź do fachowców ,którzy zajmują się tym zawodowo.


(Bobek24 12) #6

 

Próbowałem wszystkimi programami i  albo mi ich nie odnajuje abo odnajude ale trzeba wykupić program :confused:

Po pewnym czasie próbowania doszedłem do wniosku że napiszę od nowa.

Dzięki za pomoc :wink: