Nie można otworzyć dokumentu tekstowego po jego odzyskaniu

Wiam

 

Parę dni temu musiałem sformatować komputer bez możliwości zgrania na pendrive ważnych dokumentów tekstowych.

Po zainstalowaniu nowego systemu odzyskałem pliki programem EaseUS Data Recovery Wizard i chciałem je odtworzyć jak przed sformatowaniem  programem Microsoft Office 2007, w którym były one także twożone. I problem jest taki, że przy otwieraniu wyskakuje mi komunikat : Nie można otworzyć pliku Office Open XML … , poniewarzz są problemy  z jego zawartością. Pod spodem jest zakładka “szczegóły” w której jest napisane : Plik jest uszkodzony i nie można go otworzyć.

Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, o ile się wgl da.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

 

 

Może po prostu plik jest uszkodzony, np. został częściowo nadpisany przez pliki nowego systemu (nigdy nie powinno się zapisywać plików na dysku z którego chcemy coś odzyskać).

Takie niestety uroki ręcznego odzyskiwania za pomocą softu zdięcia ucina a dokumenty tekstowe wykrzacza itd.  Pamiętaj zainstalowany/uruchamiany program nie może być na dysku ,z którego odzyskujesz dane zobacz takie warianty jak Recuva, PC INSPECTOR File Recovery

PhotoRec, TestDisk, easy recovery professioinal.

 

Zaraz pliki xml otwierasz w ofisie? nie lepi w notatniku czy kedzie przecież to strona internetowa.

Nie jestem za bardzo ogarnięty w tych sprawach…Tak, otwierałem to w office’ach, w różnych wersjach. Próbowałem w notatniku, ale pokazują się jakieś…znaki, o ile to tak można nazwać, zresztą tak jak w office’ach. Będę próbował jeszcze tymi programami co podał kolega powyżej i dam znać.

Jeżeli odzyskiwanie za pomocą softu nie pomoże a bardzo ci zależy na odzyskiwaniu danych to zabierz dysk i jedź do fachowców ,którzy zajmują się tym zawodowo.

 

Próbowałem wszystkimi programami i  albo mi ich nie odnajuje abo odnajude ale trzeba wykupić program :confused:

Po pewnym czasie próbowania doszedłem do wniosku że napiszę od nowa.

Dzięki za pomoc :wink: