Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego

Od ostatniego formatu, gdy zainstalowałem Win XP sp3, zaczęły się problemy z aplikacjami .msi, czyli instalatorem windowsa, obojętnie czego nie ściągne zawsze wyskakuje mi komunikat o następującej treści: “Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet instalatora Windows.”

A co najśmieszniejsze instalator nie odpala tylko z pulpitu, jeśli wrzuce go na dysk, pendriva to się uruchamia.

Próbowałem reinstalacji windowsa, aktualnie siedze na sp2 gdzie występuje taka sama sytuacja.

Windows Installer 3.1 zaktualizowany do 4.5

Korzystałem ze wszystkich metod zawartych tutaj, oraz czytałem sporo tematów między innymi kilka na tym forum, jednakże bez żadnego skutku ;f.

Coś jeszcze? =)

zastosuj to

http://www.winway.com/Main3/support/Dow … cript8.Msi

Zainstalowałem ISScript8.msi uruchamiając go z dysku, lecz nadal instalki z pulpitu nie działają ;f

cudów nie ma,coś źle instalujesz tego windowsa,zbootuj z płytki,zrób pełny format NTFS,zainstaluj windowsa,dograj najnowsze sterowniki w kolejności (chipset,grafika i potem reszta)zainstaluj najnowszy directx,pobierz wszystkie poprawki z Windows Update,pierw krytyczne potem pozostałe typu net framework i MUSI wszystko działać,robiłem to tysiące razy .

Instalowałem windowsa wiele razy, zawsze robiąc to co wymieniłeś poza instalacją sterowników do płyty głównej(Soltek SL-75DRV5) gdyż ich nie posiadam, ale wszystko chodziło jak należy. Zawsze ‘guglowałem’ gdy miałem jakiś problem, ale tutaj polegam ;s.

Spróbuję raz jeszcze.

sterowniki do chipsetu to podstawa !!

Ciężka sprawa, ponowa reinstalacja nic nie dała ehh…

Pytanie kontrolne… a właściwie dwa pytania?

  • Jaką masz nazwę użytkownika w systemie (konto), a dokładniej,jaka jest nazwa folderu tego użytkownika w Documents and Settings?

  • Gdzie masz folder plików tymczasowych (gdzie “lądujesz” po Start -> Uruchom %temp% /razem z oboma ‘%’/)?

Sprawdź też kto jest właścicielem folderu Pulpit i %temp% i kto i jakie ma uprawnienia do tych folderów