Nie można otworzyć pliku tekstowego w Word

(Vojtz) #1

Mam problemik z otwarciem pliku tekstowego w Wordzie. Mam plik który ma ok. 80 KB. i podczas otwierania wyskakuje taki komunikat:

" Program Word nie może otworzyć dokumentu.

Upewnij się że nazwa dokumentu ma rozszerzenie DOC."

Nazwa ma rozszerzenie doc. i nadal nie otwiera. Muszę dodać że plik był chroniony hasłem. Miał ktoś taki mankament ? Dzięki za wskazówki.

(system) #2

Jeśli ten dokument był stworzony na innym edytorze jak Word,to może go nie otworzyć.Upewnij się na czym było to pisane i odpisz.A najlepiej ściągnij sobie OpenOfficaPL(darmowy)i on wszystkie pliki tekstowe otwiera, :smiley: he,he,he!

(Tomek Zamlynny) #3

Widocznie nie masz rozszerzenia *.doc zrób następującą rzecz wejdź panel sterowania > opcje folderów > widok i zaznacz ?pokaż ukryte pliki? i weź następnie na tym pliku zmień nazwę i dodaj rozszerzenie *.doc np. zeszyt.doc

Pozdrawiam :-x

(Kos@) #4

Wejdz w opcje folderow, tak jak mowil kamaa, jednak to trzeba tam odznaczyc "ukryj rozszerzenia [...]". Wtedy zobaczysz czy naprawde ten plik jest w *.doc

(Tomek Zamlynny) #5

lub edytuj w notatniku i dodaj rozszerzenie doc

(bolo6) #6

Notatnik nie pomoże, za duży plik. Możesz spróbować total commandera i funkcji edytuj, ewentualnie użyj Word Pada.

(Vojtz) #7

Plik był tworzony w Wordzie i ma rozszerzenie DOC. I nadal nie otwiera się, niestety. Sprawdzę wszystkie podane programy i opcje. Narka.

(Kos@) #8

Jeśli masz np. total comandera, skorzystaj z opcji podglądu pliku. Być moze otworzy go tez notatnik i uratujesz treść zapisując ją w nowym pliku doc.

(system) #9

Słyszałem,ale nie doświadczyłem tego na własnej skórze,że tekst napisany na niższej wersji Worda nie da się otworzyć na wyższej,lub innej.Microsoft lubi zaskakiwać swoich klientów,inaczej byłoby na świecie smutno :wink:Nie katuj się tym Wordem,tylko chociaż na próbe ściągnij sobie OpenOffica i on Ci ten plik bez problemu otworzy!Strona polska:www.openoffice.pl

(Asterisk) #10

To źle słyszałeś - jest odwrotnie :smiley:

OT - to już napisałełeś wcześniej ---------> kosmos

(Marsmo) #11

Spróbuj Vojt zrobić tak:

Zmień rozszerzenie tego pliku z doc na txt. To już wiesz jak się robi.

Następnie w Wordzie wejdź w Narzędzia -> Opcje -> zakładka Ogólne -> zaptaszkuj opcję "potwierdzanie konwersji przy otwieraniu pliku". OK 8)

Następnie otwórz feralny plik. Gdzieś tam będzie się bawiło pytanko o konwersję - ale nie wybieraj broń Boże Worda, tylko np. RTF!

Powinien się otworzyć! :slight_smile:

(Tomek Zamlynny) #12

edytuj go w trybie MS-DOS i daj mu inne rozszerzenie np *txt