Nie można otworzyć pliku tekstowego w Word

Mam problemik z otwarciem pliku tekstowego w Wordzie. Mam plik który ma ok. 80 KB. i podczas otwierania wyskakuje taki komunikat:

" Program Word nie może otworzyć dokumentu.

Upewnij się że nazwa dokumentu ma rozszerzenie DOC."

Nazwa ma rozszerzenie doc. i nadal nie otwiera. Muszę dodać że plik był chroniony hasłem. Miał ktoś taki mankament ? Dzięki za wskazówki.

Jeśli ten dokument był stworzony na innym edytorze jak Word,to może go nie otworzyć.Upewnij się na czym było to pisane i odpisz.A najlepiej ściągnij sobie OpenOfficaPL(darmowy)i on wszystkie pliki tekstowe otwiera, :smiley: he,he,he!

Widocznie nie masz rozszerzenia *.doc zrób następującą rzecz wejdź panel sterowania > opcje folderów > widok i zaznacz ?pokaż ukryte pliki? i weź następnie na tym pliku zmień nazwę i dodaj rozszerzenie *.doc np. zeszyt.doc

Pozdrawiam :-x

Wejdz w opcje folderow, tak jak mowil kamaa, jednak to trzeba tam odznaczyc “ukryj rozszerzenia […]”. Wtedy zobaczysz czy naprawde ten plik jest w *.doc

lub edytuj w notatniku i dodaj rozszerzenie doc

Notatnik nie pomoże, za duży plik. Możesz spróbować total commandera i funkcji edytuj, ewentualnie użyj Word Pada.

Plik był tworzony w Wordzie i ma rozszerzenie DOC. I nadal nie otwiera się, niestety. Sprawdzę wszystkie podane programy i opcje. Narka.

Jeśli masz np. total comandera, skorzystaj z opcji podglądu pliku. Być moze otworzy go tez notatnik i uratujesz treść zapisując ją w nowym pliku doc.

Słyszałem,ale nie doświadczyłem tego na własnej skórze,że tekst napisany na niższej wersji Worda nie da się otworzyć na wyższej,lub innej.Microsoft lubi zaskakiwać swoich klientów,inaczej byłoby na świecie smutno :wink:Nie katuj się tym Wordem,tylko chociaż na próbe ściągnij sobie OpenOffica i on Ci ten plik bez problemu otworzy!Strona polska:www.openoffice.pl

To źle słyszałeś - jest odwrotnie :smiley:

OT - to już napisałełeś wcześniej ---------> kosmos

Spróbuj Vojt zrobić tak:

Zmień rozszerzenie tego pliku z doc na txt. To już wiesz jak się robi.

Następnie w Wordzie wejdź w Narzędzia -> Opcje -> zakładka Ogólne -> zaptaszkuj opcję “potwierdzanie konwersji przy otwieraniu pliku”. OK 8)

Następnie otwórz feralny plik. Gdzieś tam będzie się bawiło pytanko o konwersję - ale nie wybieraj broń Boże Worda, tylko np. RTF!

Powinien się otworzyć! :slight_smile:

edytuj go w trybie MS-DOS i daj mu inne rozszerzenie np *txt