Nie można otworzyć stron offline w formacie .mht

Witam! Mój problem to zapisane na dysku strony internetowe w formacie .mht programu IE7.

Problem polega na tym że otwierają się w IE jako tekst (pomimo że debugowanie jest wyłączone).

Pogooglałem trochę i znalazłem coś że komp mógł załapać wira Exploit.HTML.Mht (chociaż przed wirami jestem uzbrojony po zęby).

Co zatem mógłbym teraz zrobić ??

Jeżeli plik nie jest uszkodzony (wirusem lub błędem na dysku), możesz spróbować:

  • otworzyć w innej przeglądarce (u mnie zadziałało w Operze 9.23)

  • otworzyć w Wordzie (Word 2007 dał radę)

  • i… uwaga, uwaga :)… Zmień rozszerzenie na eml i otwórz w Outlook Expresie czy co tam u siebie masz do otwierania zapisanych maili. Dobrze by było, żeby ten program wyświetlał HTML.

Ew. rozejrzyj się czy nie napsułeś czegoś w obsłudze MIME w Internet Explorerze.

No ok. można otwierać w Wordzie 2007 ale to brzydko wygląda a za pomocą np. firefoxa też jest tekst.

W obsłudze MIME raczej nie grzebałem (chociaz w sumie to nawet nie wiem co to jest :slight_smile: )

Zatem może jakiś inny program spowodował że tak się dzieje ??

Czy przeinstalowanie IE7 naprawiło by sytuację ??

Nie będę tutaj wklejał wszystkiego, bo inni by wścieklizny dostali :smiley: - wszystkiego jest prawie 17 kB tekstu. Ale wpisy rejestru dotyczące mht(ml) i jego typu mime wrzuciłem spakowane zipem tutaj

Jeżeli wiesz o co chodzi z plikami reg i jak się nimi posługiwać - porównaj wpisy z mojego systemu ze swoimi. Możesz też je zaimportować do rejestru. Z jednym zastrzeżeniem - jeśli masz MS Office 2007 wszystko będzie OK, natomiast jeśli nie pousuwaj akcje Edit i klucze OpenWithList wskazujące na Worda i Excela.

P.S. Jak już napisałem wcześniej pliki mht(ml) tworzone przez IE 7 to najnormalniejsze w świecie emaile (zgodne z rfc822 choć ta informacja tu i teraz istotna nie jest). Krótko mówiąc - możesz te pliki otwierać dowolnym programem pocztowym. No, prawie dowolnym, bo np. taki The Bat! odpada gdyż panowie z Ritlabs uparli się i ich program nie wyświetla prawie wcale maili w htmlu :).

Pomyślałem że dodam do rejestru tylko twój wpis mht.reg i efekt jest pozytywny.

Strony otwierają się co prawda długo ale się otwierają więc póki co jest dobrze.

Dzięki zatem bardzo za pomoc :slight_smile: