Nie można otworzyć zdjęć jpg


(velmasta) #1

Witam mam problem ze zdjęciami których nie mogę otworzyć. Są to wszystkie moje zdjęcia z ostatnich 10-15 lat więc bardzo mi na nich zależy. W folderze widzę zdjęcia (bez miniaturek) lecz kiedy je otwieram niema obrazu. Próbowałem różnych programów do otwierania i nie pomaga.

Problem pojawił się po odzyskaniu danych z dysku przez EaseUS Partition Recovery. Zdjęcia "wyglądają" normalnie jeśli chodzi o rozmiar, nazwę, rozszerzenie itp. jedyna różnica jest taka że nie da się ich obejrzeć. Filmy z tego samego okresu co zdjęcia działają bez zarzutu. Próbowałem coś podziałać programem Jpeg Recovery jednak bez skutku. Załączam przykładowe niedziałające zdjęcie. 


(dr.boczek) #2

próbuj w różnych programach. Ja ostatnio miałem jakąś chorą akcję ze zdjęciami po przejściu na RAID te same zdjęcia na sambie mi się otwierały a na windowsowej partycji z raidem już nie - wszystko pod windows 10. co ciekawe tylko irfanview nie potrafil ich otworzyć a systemowa przeglądarka tak. nie mam zielonego pojecia co ma z tym wspolnego ustawienie lokalizacyjne systemu ale po zmianie ustawien na Polskę zdjęcia zaczęły sie otwierać - takie rozwiązanie znalazłem w google i do dziś nie wiem o co chodzi. Ściagnij na początek irfanview i zobacz co się bedzie działo.


(velmasta) #3

przykładowe 3 zdjęcia :

 

http://przeklej.org/file/haoUtE/20140111.170031.jpg

http://przeklej.org/file/N3LS2y/20140111.170144.jpg

http://przeklej.org/file/BidW4c/20140309.144146.jpg

 

irfanview nie dał rady.


(dr.boczek) #4

przykro mi ale nie pomogę, nie będę też robił nadziei bo wygląda tak jakby dysk był mocno pofragmentowany i odzyskane pliki zawierają przypadkowe dane.


(Djzon) #5

Po pierwsze nawet jeśli jest JPEG to nie znaczy, że jest to faktycznie ten format lub zawiera nieprawidłowe dane/znaczniki.