Nie można pobrać antywirusa ani innych programów

Na laptopie (Windows 8  ) miesiąc temu wygasła mi wersja próbna McAfee. Od tego czasu nie mam antywirusa. Próbowałam ściągać avasta i inne tego typu programy, ale albo wyskakuje błąd, albo jak chce zapisać gdzieś na dysku :“plik jest uszkodzony lub nieczytelny”. Program przeniesiony na pendrive z innego komputera też nie działa, bo wyskakują dziwne błędy. Ostatnio w ogóle nic nie da się sciągać z neta.

Na innym kompie zgrałam OLT na pendrive i zrobiłam skanowanie na laptopie. Oto logi:

 

http://www.wklej.org/id/1280066/

http://www.wklej.org/id/1280077/

 

 

Bardzo proszę o ich sprawdzenie, bo wolę nie używać sama opcji “sprzątanie”, gdyż czytałam, że wielu osobom przysporzyła ona problemów.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jako wyjaśnienie, opcja “Sprzątanie” usuwa sam OTL po tym jak zostanie zakończona z nim praca, sprawdzający logi powie kiedy możesz jej użyć…

Nie widać infekcji.

Odinstaluj McAfee i w razie problemów użyj MCPR.exe:

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?id=TS101331

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool 64-Bit Version

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Problem polega na tym, że nie mogę postąpić wg instrukcji. Kiedy próbuje przenieść plik z MCPR gdziekolwiek na laptopa, wyskakuje komunikat: Błąd 0x80070570: Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny". Uruchomić programu z pendrive też się nie da, pojawia się komunikat mówiący, że błąd podczas zapisywania pliku tymczasowego.

Nie masz pendrive na którym można zapisać plik?

Naciśnij klawisz z logo Windows + X i wybierz Wiersz polecenia (administrator)

Wpisz i zatwierdź enterem: chkdsk c: /f

Później wpisz T i zatwierdź enterem, a następnie ponownie uruchom komputer.

Dzięki wielkie, problem rozwiązany całkowicie:)