Nie można podłączyć projektora

Witam,

 

mam ogromny problem związany z podłączeniem projektora do mojego laptopa (Lenovo Ideapad 100). Ma on zainstalowane dwie grafiki (Intel HD5500 i GeForce 920M). Niestety nie posiada on złącza VGA tylko HDMI. Kupiłem przejściówkę z VGA do HDMI lecz żadna z grafik i system nie przekazuje obrazu na projektor. Wie ktoś jak uporać się z tym problemem ? Sprawdzałem na drugim laptopie i problem jest ten sam, myślę, że to kwestia ustawień. Dziękuję z góry za okazaną pomoc.

Witam,

mogę się mylić, ale z tego co wiem, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo działania przejściówki VGA -> HDMI (Złącze analogowe -> cyfrowe).

Posiadam tego Lenovo IdeaPad 100 w pracy i automatycznie się łączy z projektorem, po podłączeniu kabla HDMI.

Jaki jest model tego projektora?

Jeśli masz możliwość to spróbuj coś innego podłączyć pod ten projektor (Wyeliminuje to ewentualne uszkodzenie projektora).

Moim zdaniem na 90% jest to wina tej przejściówki.

Pozdrawiam 12chrapek12

Hej,

 

Jeśli jest to zwykły kabel, a nie konwerter, to połączenie po prostu działać nie będzie. Kable tego typu służą do połączenia urządzeń z portem HDMI do urządzeń obsługujących cyfrowy sygnał przez złącze VGA. Taki kabel nie wykonuje konwersji sygnału cyfrowego na analogowy. Do tego potrzebny będzie konwerter, na przykład coś takiego: http://www.euro.com.pl/adaptery-i-przejsciowki/vivanco-42143.bhtml (pierwszy link z Google).

 

Pozdrawiam,
Dimatheus