Nie można podzielić pendriv'a na partycje

Witam. Dziś w końcu dostałem moją przesyłkę, jw. pendrive. Konkretnie model Corsair Flash Survivor 4GB. chciałem go podzielić na partycje, niestety nie mam takiej możliwości. Weszłem w zarządzanie, potem na magazyn, następnie zarządzanie dyskami i wybrałem mój pednrive. Ku mojemu zdziwieniu nie mam dostępnej opcji “usuń partycje” [fd20b62896920e2em.jpg System plików aktualnie NTFS, wczesniej FAT ale przy FAT też się nie dało :expressionless: Zalezy mi podzieleniu na partycje ponieważ na jedną znich chciałbym wgrać pare programów na pendriva :mrgreen: Czy ktoś pomoże w rozwiązaniu problemy -o<

Witam.Pendrive nie mogą pracować w systemie NTFS, a przynajmniej nie wszystkie większość pracuje pod zwykłym FAT.

Co do podziału na partycje to trzeba użyć oprogramowania producenta Pena o ile takie udostępnia.Żaden program do tworzenia partycji tego nie zrobi a co dopiero systemowe zarządzanie dyskami.

Lepiej wybrać format plików FAT/FAT32 zamiast NTFS. W NTFS każdy plik ma określone prawa dostępu i może się okazać że czegoś nie da się otworzyć lub usunąć po podłączeniu do innego komputera czy po ponownej instalacji systemu.

Zamiast dzielić na partycje można po prostu utworzyć na nim folder w którym będą programy.

Trochę programów na pendriva jest tutaj http://portableapps.com/

Nie? Hmmm. To jakim cudem podzieliłem pendrive’a na partycje podczas instalowania openSuSE? A skoro openSuSE to zrobił, to podejrzewam, że i gparted sobie z tym poradzi… a przynajmniej powinien.

Powróciłem do FAT32 lecz nadal nie wiem co zrobić by podzielić pena na partycje :? Gdy przeglądałem podobne posty na ten temat to sposób który podałem u innych działał. U mnie nie chce :frowning: Czyżby miał jakies felernego pena :expressionless:

Witam.Zainteresował mnie twój temat na tyle iż postanowiłem znaleźć rozwiązanie.Oto ono

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=257934

Dzięki :slight_smile: Tylko że poległem już przy pierwszym punkcie. Nie mam w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\ tylko od razu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\ :?