Nie można pokazać ukrytych folderów


(Prosto 20) #1

Witam. Moim problemem jest to, ze nie moge odkryc ukrytych plikow na dyskach. Gdy wlaczam w opcjach zeby pokazywalo ukryte foldery i wciskam "ok", automatycznie wraca do starych ustawien.

System stawialem miesiac temu i juz sie zainfekowal?

Oto moje logi:

http://www.wklejto.pl/txt79764 OTL Extras

http://www.wklejto.pl/txt79765 OTL

http://www.wklejto.pl/txt79766 Gmer

Dzieki.


(Piotrkijak) #2

Prawdopodobnie masz zawirusowany system. Zrób sobie pełne skanowanie antywirusem.


(Zbych ) #3

ostatnio bardzo często atakujący wirus "kido" wyłancza możliwość włączenia "pokaż ukryte pliki" gdyż włąsnie w nich się kamufluje , wirus błyskawicznie przenosi się na pamięci masowe podłanczane do usb (pendrivy , karty pamięci itp.) nastepnie po podłączeniu "pamięci" do innego kompa natychmiast go atakuje , jeszcze nie zdarzyło mi się żeby podłanczając czyjomś pamięc do mojego kompa aby nie zawierała ona właśnie tego wirusa ,zainstalować choćby triala kasperski anty wirus i przeskanować kompa i inne urządzenia własne podłanczane przez porty USB nawet telefony , pda , smarfony , nawigacje i inne dyski/pamięci wymienne. Na kompie nie zauwarzyłem skutków ubocznych tego wirusa (oprócz tego że nie można zobaczyć plików ukrytych) na telefonie sprawa wygląda poważniej bo mój HTC na windows mobile strasznie źle działał mając tego wirusa w sobie , jeszcze gorsza sprawa była z nawigacją bo wogóle odmawiała "posłuszeństwa" Wirus może być również pod nazwą Conficker oraz Downadup. Nie podoba mie sie wpis z loga "rootkit-like behavior" wykazujący że masz zawirusowane sektory rozruchowe dysku , w takim wypadku uratuje Cie tylko ponowny format dysku , usówając wszyskie partycje formatując cały dyski z pozycji jednej partycji a następnie ponowne tworzenie partycji i instalacja systemu , może się myle ale jest to chyba jedyny sposób aby pozbyć się wirusa z sektorów początkowych/rozruchowych dysku , poczekamy na wypowiedzi innych usreów obeznanych w logach , bo ja się moge mylić.


(deFco247) #4

Z podłączonymi pendrive zaprezentuj raport ze skanowania UsbFix z opcji Listing.


(Prosto 20) #5

Logi z UsbFix z opcji listing:

http://www.wklejto.pl/79816 z pendrive

http://www.wklejto.pl/79817 z mp3 player

Ja pozyczylem kilka dni temu mp3 player koledze i potem tez zgrywalem na niego muzyke. Wlasnie trzy dni temu przestala dzialac opcja podgladania ukrytych folderow.

To bylo tak, ze w nocy dzialalo. Nastepnego dnia jak wrocilem z pracy poznym wieczorem, odpalilem kompa i juz nie dzialalo.


(Zbych ) #6

Nie znam się na logach ale wydaje mi się że są czyste , to co się próbuje ukryc nie zawsze jest mozliwe do zeskanowania , jak to jest mozliwe to przywróć system do dnia kiedy działał prawidłowo , uruchom kasperskiego i zobaczysz co kasperski wykryje , ustaw kasperskiego tak żeby automatycznie skanował jak coś podepniesz do portów USB.


(deFco247) #7

Logi czyste nie są, więc warto będzie jednak przejść do działania.

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Po restarcie wykonaj nowy zestaw logów OTL oraz pokaż raport z usuwania OTL powstały po wykonaniu powyższego skryptu.


(Prosto 20) #8

http://www.wklejto.pl/txt79865 Po skrypcie

http://www.wklejto.pl/txt79866 OTL

http://www.wklejto.pl/txt79867 Extras

Apropo przywracanie systemu nie dziala. Wystepuje blad po uruchomieniu komputera. Probowalem z kilku dni.


(deFco247) #9

Jaki błąd? Zresztą OTL nie wykazał żadnego problemu z działaniem przywracania systemu:

W logach nic już nie widać. Po zastosowaniu poprzedniego skryptu ukryte pliki powinny być już dostępne.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(Prosto 20) #10

Chodzilo o przywracanie systemu przed zrobieniem tych ostatnich logow tak jak polecil uzytkownik Zbych1. Zrobilem to sprzatanie i ku mojemu zdziwieniu wszystko dziala tak jak powinno. Huuurrrraaaa :smiley: Dzieki wielkie za pomoc.


(Zbych ) #11

To działanie nie spowodowało usunięcia wirusa , zmieniły się tylko wpisy rejestru odpowiedzialne za "pokaż ukryte pliki" wirus sobie dalej siedzi w "kompie" a gdzie to nie wiadomo i czeka tylko na podłączenie "dysku" do portu USB aby się znowu aktywować , przeskanuj kompa dokładnie jakimś antywirem ja polecam kasperskiego bo on na 100% wykrywa i usówa wirusa.


(Anonim1518) #12

Ja też miałem ten problem i pomogło mi to: http://www.expressit.pl/pokaz-ukryte-pl ... a-naprawa/ :slight_smile: