Nie można połączyć się z internetem

Dzień dobry.
Zmieniłem dostawcę internetu. W związku z tym mam nowy router wifi. Mam taki problem że komputer nie chcę się połączyć z tym internetem. Piszę “Nie można połączyć się z tą siecią”. Co to może oznaczać?

Np. źle wprowadzone hasło do WiFi. Przy zmianie routera hasło ulega zmianie na te z tyłu routera. Zapomnij tę sieć, i upewnij się, że dobrze wpisujesz hasło z tyłu routera.

Hasło mam dobrze wpisanie bo nie wymaga już go.

A telefon odbiera ten Internet.

Cytując klasyka: nie sądzę.

Zrobiłem tak jak piszecie i nadal to samo.

Czy nie trzeba wzmacniacza dokupić?

Skoro telefon dobrze się łączy, to raczej kwestia karty WI-FI w kompie. Jak ty w ogóle masz podpięty ten net do komputera? Jeśli bezprzewodowo, to spróbuj podpiąć skrętkę LAN i sprawdź, czy działa.

Nie. To kwestia tego, że jak złe hasło wpiszesz, to nie będzie i tak i tak wymagać. Musisz zapomnieć tę sieć i wprowadzić hasło ponownie.

No to bez sensu. Co, źle wpiszę i muszę zapomnieć??

Dokładnie tak. Nie ja tworzyłem Windowsa, więc mnie się nie czepiaj.

To jest internet wi-fi mobilny na kartę sim. To trochę dziwne, bo poprzedni Internet był wifi radiowy i działał na tej samej karcie sieciowej. W routerze nie ustawionej ograniczenia podłączonych urządzeń.

Miałem wiele dostawców i sporo routerów, czy to kupione, czy od dostawcy. Za każdym razem na kabel nie wołało hasła, ale na wifi już tak i trzeba było wpisywać dokładnie duże litery hasła, małe i liczby. Nigdy nie było problemów. Owszem na wifi wyświetlało mi się wiele sieci, ale znajdowałem dokładnie tą sieć, jak była w umowie i wpisywałem hasło.
Kliknij w ikonę łącza i sprawdź sieci - w którą klikasz. Może logujesz się do jakiejś innej sieci na komputerze? Telefon wykrył łącze i tam wlazło hasło.

Ale filozujecie :wink:

Trzeba zacząć od najprostszych spraw. Zapomnij sieć. Wpisz prawidłowe hasło. Zobacz, czy działa.

Problem rozwiązany. Wymieniłem kartę sieciową w komputerze i wszystko dobrze śmiga.