Nie można połączyć się z VPN firmy

(system) #1

Witam, żona próbuje połączyć się z VPN firmy, w której pracuje. Mamy u siebie lokalnego dostawcę internetu radiowego. Nie posiadam adresu zewnętrznego IP i nie wiem czy to jest możliwa przyczyna braku możliwości połączenia się. Kiedy udostępniam jej internet ze smartfona, wszystko działa normalnie. Dla sprawdzenia czy firewall nie blokuje niczego, odłączyłem router i podłączyłem bezpośrednio kabel pod notebooka. Również brak połączenia. W czym może być problem?

(roobal) #2

W jakiej technologii działa VPN? PPTP, IPSec, OpenVPN, L2TP itp. Domyślam się, że to połączenie typu remote access? Jeśli tak, to brak publicznego IP nie powinno stanowić problemu, jeśli ISP nie blokuje ruchu VPN.

(system) #3

Próbowałem znaleźć tą informację, ale nie mam na tym notebooku dostępu do administratora, a wszystko prawie jest blokowane. Do łączenia się używa programu SonicWall SSL VPN Mobile Access. Na początku odblokowałem wszystkie porty na routerze dla PPTP, L2TP, IPSec, ale to nic nie dało. Jak sprawdziłem połączenie bez routera to również nie chodziło, także to nie wina portów po stronie routera. Napiszę do ISP.

Operator napisał, że nie blokują VPN. Nie wiem więc w czym jest problem.

(roobal) #4

Niestety nie znam tego rozwiązania, dlatego proponuję, aby żona dowiedziała się od administratora sieci w firmie, co może być przyczyną. Może w logach znajdzie próbę połączenia i coś z tego wywnioskuje. Osobiście nie mam żadnych pomysłów na rozwiązanie problemu.