Nie można przenieść plików do kosza i usunąć ich z kosza

Cześć, chcę usunąć kilka folderów, na których jest kłódka, lecz nie można przenieść ich do kosza, nie można też zmienić uprawnień. Udało mi się jeden taki folder przenieść do kosza, lecz niestety nie można go ani przywrócić, ani usunąć z kosza. Wie ktoś, co można by z tym zrobić ?

Zapewne użytkownik, z którego próbujesz usunąć katalog/plik, nie ma do tego odpowiednich uprawnień i/lub nie jest jego właścicielem. Możesz zmienić prawa dostępu i/lub właściciela na siebie, a następnie spróbować to usunąć. Innym rozwiązaniem jest usunięcie tego od razu, z prawami administratora.

A jak usunąć to z prawami root’a?

Chociażby za pomocą polecenia rm (dla plików), rmdir (dla pustych katalogów), bądź dla rm -f dla katalogów z zawartością.

miałem ten sam problem ;] no i panowie pomogli mi ;]

sudo rm -r '/home/nazwa_usera/.local/share/Trash/files/plik_lub_folder_który_chcesz_usunąć'

To co napisał gothmori pozwoliło mi usunąć ten folder z kosza, lecz nie mogę usunąć z pulpitu folderu z kłódką, ponieważ wyświetla mi się

rm: nie można usunąć `/home/piotrek/Pulpit/picasa-3.0.5719': Is a directory

Lecz gdy zamiast rm -f wpisałem rm -r folder został usunięty, dziękuję za pomoc.

@autor, Jeszcze możesz to zrobić graficznie. W konsoli daj sudo nautilus i możesz usuwać co chcesz.

Opcja force wymusza usunięcie ale zdarzało mi się, że dostawałem komunikat o tym iż katalog nie jest pusty, więc lepszym rozwiązaniem jest opcja recursive rm -r bądź rm -rf dla katalogów z zawartością.

Pozdrawiam!