Nie mozna przesylac plikow przez gadu?

Nie mozna mi przesylac po zmianie kompa plikow przez gadu zainstalowalem juz rozne wersje gadu i dalej nic ja moge wyslac komus a ten ktos mi juz nie.Dlaczego? powiedziano mi ze to moze byc tez przyczyna avasta

To wyłącz Avasta i zobacz. Można w nim wyłączyć ochronę dla GG np.

Proszę używać polskich znaków w pisowni - poprawić to, używając opcji Zmień.

Musiecie zroić sie dostępni :slight_smile:

poza tym co powiedzieli przedmówcy

gadu-gadu–>ustawienia–>połączenie–>musicie mieć zaznaczone połączenie bezpośrednie

Mam to ustawione ale dalej nic nie dziala… Nie mozna nawiazac z innego kompa polaczenia do mnie’:confused:

a używacie firewalli? Wyłączyć i zobaczyć. Może to być wina też routera

A o co z tym chodzi? Jak to zrobic?

Zapora sieciowa (ang. firewall – ściana/zapora przeciwpożarowa, często mylnie tłumaczone jako zapora ogniowa, ściana ognia) - jeden ze sposobów zabezpieczania sieci i systemów przed intruzami. Termin ten może odnosić się zarówno do dedykowanego sprzętu komputerowego wraz ze specjalnym oprogramowaniem, jak i do samego oprogramowania blokującego niepowołany dostęp do komputera, na którego straży stoi.

czyli co to firewall jest już wiesz i zorientuj sie czy masz cos takiego na komputerze

jak już wiesz jakiego masz firewalla to podaj jego nazwę to pomożemy ci go wyłączyć

Jeżeli nie wiesz, czy posiadasz firewalla, wklej log z HijackThis, sprawdzimy to za ciebie :mrgreen:

Przepraszam za infantylizm ale czasem o rzeczach najprostszych się nie pomyśli.

Otóż maxymalna wielkość przesyłanego pliku w ustawieniach standardowych nie może być większa niż 100 kB. Wielkość tą można zwiększyć do 255 kB w Ustawienia --> komunikator.

Może ktoś próbuje przesłać za duży plik? Chociaż wtedy wyskakuje chyba komunikat.

Nie pliku, a obrazka i to tylko w oknie rozmowy.

Racja. Honory wracają :slight_smile: