Nie można regulować tonów niskich i wysokich

Witam!

Kupiłem sobie nowy komputer i nie mogę w nim regulować tonów niskich i wysokich.

Chodzi mi o Mój komputer -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> (Głośność urządzenia) Zaawansowane -> Zaawansowane. Tam reguluje się tony niskie i wysokie, u mnie wygląda to tak:

beztytuujzh.png

beztytuuuep.png

Moja karta dźwiękowa to :

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller.

Z góry dziękuje za pomoc, mam nadzieję, że wszystko dobrze wyjaśniłem.

Pozdrawiam,

ReaderPL

ReaderPL , zainstaluj sterowniki do tej karty dźwiękowej, wtedy będziesz mieć regulację tonów niskich i wysokich :wink:

a czy ta funkcja działa na systemie 2.0 ? czy tylko 5.1

Mam tez taką karte ale takiego czegoś nie mam

Łukasz14 może będziesz wiedział czemu u mnie jest tak że, jak mam podłączoną wieże pod kompa to gra ładnie, a jak podłącze słuchawki pod kompa to ten dźwięk jest taki bezbarwny zero basu itp?.. A jak podłącze pod DVD słuchawki to dopiero żyją :smiley:

@Łukasz14

Możesz podać str. ze sterownikami?

@zibitim Na żadnym ona nie działa

Dodam, że moja płyta główna to :

Hewlett-Packard HP Compaq dc7600 Small Form Factor

ReaderPL , ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp39501-40000/sp39852.exe

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … 093#113165

@Łukasz14

Po zainstalowaniu tych sterowników 0 zmian :frowning:

P.S.Mam XP Service Pack 3 ;/

ReaderPL , http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ir-61901-1 po instalacji sterów powinieneś mieć dostęp do konfiguracji poprzez Realteka, zobacz na trayu powinieneś mieć tam nową ikonkę :wink:

@Łukasz14

Tak, w trayu pokazała się ikonka z realteka, ale w niej nie ma takiej regulacji … Wysyłam Screeny :

Tak wygląda ikonka ikonkak.png

Po kliknięciu na nią PPM pokazało się takie coś : ppm.png

Po kliknięciu na ikonę 2x LPM ukazało się nowe okno :

-Z zakładką “Microphone” :

microphonelpm2.png

-I z zakładką “Wejście/wyjście audio” :

wejcielpm2.png

Niestety nie ma nigdzie regulacji tonów.

ReaderPL , a jaki masz zestaw głośników? 5.1?

@Łukasz14

Obecnie używam głośnika komputerowego, ale mam jeszcze 2 inne głośniki firmy tracer.

Czasem podłącze również AUX do mojego kina domowego. Na żadnych głośnikach nie działa ta funkcja :frowning:

ReaderPL , jeśli masz zestaw 2.0 to nie dziw się, że nie działa funkcja regulacji tonów :wink:

@Łukasz14

NIe w tym rzecz. Na żadnych głośnikach ta funkcja nie działa! W starym komputerze działała mi bez problemu z kartą Creative.

Czyli ta zintegrowana karta nie obsługuje tej opcji. Rada: kupić osobną kartę dźwiękową :wink:

@Łukasz14

Ciekawe jak, skoro tam nie ma wejścia na kartę.

ReaderPL , nie ma wejść PCI?

Nie masz złącz PCI?

Nie mam pojęcia, ponieważ to nowy komputer. Gdzie powinno znajdować się to wejście PCI? Mój model komputera to HP DC7600.

Nie wiem czy to warto kupić nową kartę skoro jest już jedna.

Złącze PCI wyglądają tak (te białe): http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:i185 … ot.jpg&t=1

Powinieneś mieć 2 takie złącza na płycie głównej.

Faktem jest, że jeśli nie przykładasz dużej wagi do dźwięku to kupowanie osobnej karty dźwiękowej jest bez sensu. Ja też nie mam regulacji tonów z poziomu ustawień Windowsa, ale mam equalizer w programie do odtwarzania muzyki i filmów i z niego korzystam.

No dobra, jeżeli nic się nie da zrobić zamiast kupowania nowej karty to trudno ;/ Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi i za pomoc.

Pozdrawiam,

ReaderPL