Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS

Witam,

Wymieniłem router na TP-Link WR1043ND i mam problem z działaniem internetu po kablu oraz Wi-Fi. Co jakiś czas, głównie pod dużym obciążeniem (głównie utorrent) internet przestaje działać a ja uzyskuje ten komunikat w chromie: Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS.

Restart routera pomaga ale tylko na chwilę. Proszę o pomoc.

Witaj!

Wejdź w menu routera, “Network” potem “WAN”. Na samym dole zaznacz opcję “Use these DNS servers” i w pola poniżej wpisz 208.67.222.222 oraz 208.67.220.220

Tylko się nie pomyl bo nie będzie internetu. Do rutera jeszcze się dostaniesz.

Zrestartuj ruter.

Witam,

Dzięki za odpowiedź jednak udało mi się już samodzielnie rozwiązać problem. W sekcji Security > Advanced Security trzeba było odznaczyć Enable UDP-FLOOD Filtering.

Teraz wszystko działa.

Pozdrawiam.

Tylko, że to nie jest rozwiązanie problemu, ta opcja powinna Cię chronić przed atakami sieciowymi i nie powinna utrudniać korzystania z sieci. Ja również mam tę opcję zaznaczoną i nie mam takich problemów. Chyba, że wspomniany uTorrent zalewa Cię datagramami UDP. Proponowałbym szukać przyczyny problemu w innym miejscu, jeśli problem występuje przy działaniu aplikacji do torrentów, sprawdź jego ustawienia. Sprawdź również czy konfiguracja po stronie WAN jest prawidłowa. Spróbuj jeszcze wyczyścić bufor DNS w systemie operacyjnym poleceniem.

ipconfig /flushdns

Mnie się wydaje, że jednak jest, bo internet działa normalnie do puki nie włączę uTorrenta, działał tak 3 dni a po kliku sekundach przestał (przy włączonej tej opcji). Gdy ją wyłączyłem problem zniknął i od tamtej chwili do teraz internet chodzi normalnie.

Jaką masz ilość ustawionych pakietów na sekundę ? U mnie jest standardowe 500.

U mnie domyślnie jest 50.

Zbyt duża liczba pakietów blokuje swobodny przepływ internetu.

A jak zmniejszyć ich ilość w utorrencie ?

Najpierw zmień ustawienia pliku tcpip.sys, jet tam zapisana maksymalna ilość jednoczesnych połączeń z serwerem. Domyślnie dla Window xp jest to 10, dla WIndows 7 20.

tcp-z dla window 7

http://soft2.wmzhe.com/download/deepxw/tcpz_20090409.7z

sciągnij, uruchom, wybierz język polski, przejdź do zakładki ‘patch’, i wybierz na razie to na górze ‘patchuj pamięć’, na dole nie tykaj. Popracuj trochę z internetem. Jak działa prawidłowo, to możesz przejść do ‘patchuj plik tcpip.sys’. Przedtem lepiej jednak przejdź do C:\WINDOWS\system32\drivers i skopiuj na wszelki wypadek plik tcpip.sys w bezpieczne miejsce gdyż to właśnie jego zmiany będą dotyczyć.

Gdyby zdarzyło się ze internet się muli albo nie działa prawidłowo, skopiuj ten plik z bezpiecznego miejsca.