Nie można ściągnąć cooler`a z procesora

Tak jak w temacie nie mogę ściągnąć oryginalnego boxowego cooler`a, Sprawa jest taka, że sklep w, którym zamawiałem komponenty do komputera bez mojej zgody złożył go przypuszczam, że nie użyli pasty termo przewodzącej i cooler się w jakiś sposób zgrzał z procesorem chciałem zmienić ten cooler na inny lepszy lecz nie mogę go w żaden sposób odczepić od procesora a nie chciał bym zniszczyć płyty lub procesora. Wiecie może jak to bezpiecznie samemu ściągnąć ?

Hmm wydaję mi się że jest tam jednak pasta i to ona skleiła cooler z procesorem spróbuj rozgrzać procka po czym wyłączyć komputer i spróbować zdjąć 

Nie ciągnij zbyt mocno do siebie bo wyrwiesz proca z podstawki.

Najlepiej delikatnie obracaj radiator w prawo i w lewo (dosłownie po milimetrze) i delikatnie do siebie.

Powinien odpuścić.

 

Ps. zaopatrz się w dobrą pastę termoprzewodzącą np. http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ i alkohol izopropylowy do jej dokładnego usunięcia z proca i radiatora.

Możesz spróbować delikatnie podgrzewać suszarką do włosów, również od spodu. Tak mi kiedyś podpowiedział koleś z serwisu jak miałem problem z odklejeniem radiatora od chipa na karcie graficznej. Zadziałało bez potrzeby używania siły. Robiłem to potem jeszcze parę razy, zawsze z powodzeniem.Tylko pamiętaj aby wyłączyć kompa z zasilania.

Pozdrawiam !