Nie można ściągnąć windowsa 8 za pomocą programu "Pobierz sy

Witam

Zakupiłem właśnie za pomocą programu “Asystent uaktualnienia” Windows 8, po uiszczeniu płatności dostałem na maila klucz produktu i chcę teraz ściągnąć obraz płyty owego Windowsa, ale wyskakuje błąd. Dokładnie za pomogą aplikacji “Pobierz system Windows” program szacuje czas ściągania po czym wyskakuje komunikat - " Zadanie pobierania nie zostało ukończone" “Wykonanie serwera nie powiodło się”

Próbuje tak od pół godziny i dalej to samo. W czym jest problem? można obraz ściągnąć z innego źródła? Mój system to Windows Xp Sp3 32 bity.

Za pomoc bardzo dziękuję!

A spróbuj na innym kompie :slight_smile:

Nie uśmiecha mi się taka opcja.

A jeśli ściągnę np. z serwisu chomikuj, oryginalny obraz z wersji Upgrade Box, gdzie znajduje się obraz "Windows 8 Pro PL x86 Update.iso " rozmiar 2.35 GB, i wpisze mój oryginalny klucz to będzie się wszystko zgadzało? Czy jest to co innego?

Będzie działać, tylko później radzę zrobić gruntowne skanowanie w poszukiwaniu szpiegów i innych wirusów

ps. spróbuj jutro może serwery szwankują, lub użyj jakiegoś akceleratora pobierania

Wystarczy, że sprawdzisz SHA1 czy zgadza się z oryginalnym obrazem płyty i będziesz pewien że masz kopię 1:1

Spróbuj później lub na innym komputerze. Jeśli nadal nie będzie działać to telefon do działu pomocy. Możliwe, że są to problemy przejściowe i niedługo miną :wink:

LeszekC87 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Ściągnąłem obraz iso ze strony chomikuj i nagrałem na płytę, ale obraz zawiera tylko plik README, w którym jest napisane:

"This disc contains a “UDF” file system and requires an operating system

that supports the ISO-13346 “UDF” file system specification."

I nic poza tym na płycie nie widać, mimo, że wielkość nośnika się zgadza. Po odpaleniu płyty w dosie miga tylko kursywa i nic się nie ładuje…

Nie rozumiem, zapłaciłeś za uaktualnienie i ściągnąłeś win8 z chomika? A jesteś pewien, że system z chomika jest bezpieczny? Człowieku wydałeś pieniądze i nie chcesz legalnego systemu? Albo coś źle zrobiłeś, albo jakiś feler po stronie serwerów MS. Jeden telefon do MS i masz sprawę wyjaśnioną.

Zanim wypalisz płytę musisz sprawdzić sumy kontrolne programem MD5_SHA-1 Utility.

Sumy masz podane na stronie MS:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/subs … 0&FileId=0

Jak się nie zgada to oznacza że ktoś grzebał w obrazie.

Żeby wyjaśnić sytuacje to powiem, że ściągnąłem obraz płyty z chomika, a klucz użyłem oryginalny, który działa z tym obrazem :wink: Sam obraz, który ściągnąłem za pierwszym razem okazał się błędny z tym UDF i ściągnąłem inny z chomika, który działa prawidłowo z moim zakupionym kluczem i aktualizacje także same się sciągają;)

Nie wiem czy nadal występuje ten błąd z niemożliwością ściągnięcia obrazu z oficjalnych serwerów bo już potem tego nie sprawdziłem…