Nie można sformatować dysku, instalator xp nie widzi dysku

Witam!

Chciałem sformatować komputer, lecz system nie widzi dysków (płyta główna msi ms-7211), gdy włączę system (xp) dysk jest widzialny. A w biosie i instalatorze nie. dysk samsung sata

Potrzebne są sterowniki do płyty głównej, aby można było zainstalować/sformatować dysk SATA, które można pobrać ze strony producenta. Takie sterowniki powinieneś zgrać na flopa i podczas bootowania płyty pojawia na dole się napis, aby zainstalować sterowniki SATA należy wcisnąć klawisz F6.

Jaki system instalujesz?

Czy sterowniki Sata zintegrowane z instalką?

Jeżeli nie to albo zintegruj albo ustaw w BIOSie zgodność z IDE :wink:

Można tak zrobić jak kolega wyżej napisał, ale jest to raczej zbędne bo większość sterowników i kontrolerów jest na płycie instalki windy, oczywiście pytanie tylko czy masz dosyć nową instalkę czy z przed 5 lub więcej lat :). Spróbuj z nowszą instalką tak będzie najprościej, jeśli się nie uda wtedy będziesz kombinował ze sterownikami.

No to w końcu widać go w systemie, BIOSie i instalatorze czy nie?

ok spróbuje innych sposobów

  1. Nie formatuje się kompa, a dysk. Taki “drobny” błąd.

  2. Nie wgrywa się starocia, które nie potrafi poprawnie wykryć sprzętu. Jeżeli Windows, to tylko Vista/7, lub ew. serwerowe odpowieniki.

I będzie działało.

BTW XP od SP1 jest zbundlowany z driverami dla SATA. Jeżeli upierasz się przy XP to instaluj właśnie z takiej płyty (lub z SP2, albo SP3).

XP widzi dyski, natomiast BIOS i instalator nie, i to mnie dziwi. Sorry źle mi się napisało. Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to zrobić, bo po 5h meczenia się z tym mam już dość

@ takie pytanie jak zrobić flopa jak nie mam stacji dyskietek?

Dodane 20.07.2010 (Wt) 9:45

zrobiłem flopa (na USB) widzi teraz dyski ale po sformatowaniu dysku chce dyskietki z sterownikiem do RAID a ja nie mam dyskietki ani stacji dyskietek :frowning:

Dysk pod SATA? Jaki dokładnie system (z jakimi zintegrowanymi SP)?

tak SATA windows xp sp3

Po co instalować jakieś stare badziewie, które u mnie wywalało więcej BSODów niż Vista.

Instaluj 7 i ZERO problemów.

W BIOSie powinieneś mieć możliwość zmiany opcji AHCI - wyłącz ją.

Widocznie Damian30 posiada oryginalny system Windows XP Professional

no mam oryginał i na razie nie mam kasy na 7 , może kiedyś zainstaluje

Damian30 ,

Jak chcesz to zrobić? Sformatować można co najwyżej dyski. Nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

tak przy okazji, chciałem dodać że ja mam płytkę z windowsem media center i jak jego chcę zainstalować to widzi dyski i czy nie dało by rady jakoś wyciągnąć sterowników? z tej płytki?

Wejdź do tego BIOS’a i przełącz kontroler SATA na IDE lub na kompatybilny (compatible)

No OK, ale jak tak system zainstaluje to potem jest bawienie się rejestrem i sterownikami do SATA w systemie. A jak na IDE pojedzie to będzie wszystko muliło.

Musisz pobrać stery do swojej MoBo do SATA i scalić z płytką instalacyjną programem nLite. Jest w sieci pełno poradników.

Zauważ tylko, że Windows nie jest darmowym systemem.

Hmm, widziałeś testy i różnicę?