Nie można sformatować pendrive

(Romualdnowak) #1

Witam

Mam problem z formatem mego pendriva, Toshiba 64GB. Domyślnie jest sformatowany w systemie exFAT a potrzebuję go mieć w systemie NTFS.Próbowałem programami takimi jak: Bootice oraz HP USB Disk Storage Format Tool,ale z zerowym skutkiem: Device media is write-protected,System windows nie był w stanie dokończyć formatowania.Mój system operacyjny to Win.7 na laptopie oraz Win.8 na PC nadmieniam,że pendrive jest nowy,nieużywany.Sprawdzono programem ChipGenius-USB Device ID: VID=0011 PID=7788 Serial Numer:5F0E40F8

Proszę o jakąś wskazówkę lub pomoc w rozwiązaniu mego problemu.

Pozdrawiam

Romuald

(rgabrysiak) #2

Cześć

Czy pendrivie nie ma przypadkiem przesuwki blokującej/odblokowującej zapis?

Pendrive kupowany na Allegro? Jeżeli tak może trafiłeś na tzw. cudo techniki :wink: czyli pendrive mający większą pojemności niż przewidział producent.

(kp1971) #3

FlashBoot, powinien dać radę. Jest to trial ale do tego problemu będzie dobry. Nie wiem jak w najnowszej wersji 2.2c jest z NTFS, bo w poprzednich nie było ale nawet sformatowany na fat32 później już w Windows formatowałem na NTFS bez problemu.

(Leszek2204) #4

Osobiście gdy mam problemy z dyskami tego typu, to zeruje je programem HDDScan v2.8 - opcja ERASE - następnie go formatuję .

-- Dodane 04.04.2013 (Cz) 14:57 --

lub tego programu '' Phison Preformat ''wybierz opcję: Low Level Formatting (Full)

(witek111) #5

ja bym po porostu usunął z niego partycje i zrobił nową w ntfs programem bootujacym z płyty Gparted lub partition wizard(tego wolę) sa oba dodane do hirens boot cd

(Romualdnowak) #6

Dziękuję wszystkim za porady,ale niestety żadnym programem nie mogłem mego pena sformatować oprócz jednego EaseUS Partition Master Home Edition,lecz po sformatowaniu Windows zgłasza uszkodzony plik i go nie wyświetla.Dałem sobie już spokój, muszę go mieć w formacie exFat,tak jak domyślnie fabryka dała :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki wszystkim

(Rysiek65) #7

Romuald48 ,

Może spróbuj sformatować PPM na pendrive i sformatuj na Fat32.

Jak sformatuje na Fat32 to potem jeszcze raz sformatuj na NTFS.

Ja tak z moim zrobiłem i pomogło. Może tobie też się uda.