Nie można sformatować pendrive

Witam

Mam problem z formatem mego pendriva, Toshiba 64GB. Domyślnie jest sformatowany w systemie exFAT a potrzebuję go mieć w systemie NTFS.Próbowałem programami takimi jak: Bootice oraz HP USB Disk Storage Format Tool,ale z zerowym skutkiem: Device media is write-protected,System windows nie był w stanie dokończyć formatowania.Mój system operacyjny to Win.7 na laptopie oraz Win.8 na PC nadmieniam,że pendrive jest nowy,nieużywany.Sprawdzono programem ChipGenius-USB Device ID: VID=0011 PID=7788 Serial Numer:5F0E40F8

Proszę o jakąś wskazówkę lub pomoc w rozwiązaniu mego problemu.

Pozdrawiam

Romuald

Cześć

Czy pendrivie nie ma przypadkiem przesuwki blokującej/odblokowującej zapis?

Pendrive kupowany na Allegro? Jeżeli tak może trafiłeś na tzw. cudo techniki :wink: czyli pendrive mający większą pojemności niż przewidział producent.

FlashBoot, powinien dać radę. Jest to trial ale do tego problemu będzie dobry. Nie wiem jak w najnowszej wersji 2.2c jest z NTFS, bo w poprzednich nie było ale nawet sformatowany na fat32 później już w Windows formatowałem na NTFS bez problemu.

Osobiście gdy mam problemy z dyskami tego typu, to zeruje je programem HDDScan v2.8 - opcja ERASE - następnie go formatuję .

Dodane 04.04.2013 (Cz) 14:57

lub tego programu ‘’ Phison Preformat ''wybierz opcję: Low Level Formatting (Full)

ja bym po porostu usunął z niego partycje i zrobił nową w ntfs programem bootujacym z płyty Gparted lub partition wizard(tego wolę) sa oba dodane do hirens boot cd

Dziękuję wszystkim za porady,ale niestety żadnym programem nie mogłem mego pena sformatować oprócz jednego EaseUS Partition Master Home Edition,lecz po sformatowaniu Windows zgłasza uszkodzony plik i go nie wyświetla.Dałem sobie już spokój, muszę go mieć w formacie exFat,tak jak domyślnie fabryka dała :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki wszystkim

Romuald48 ,

Może spróbuj sformatować PPM na pendrive i sformatuj na Fat32.

Jak sformatuje na Fat32 to potem jeszcze raz sformatuj na NTFS.

Ja tak z moim zrobiłem i pomogło. Może tobie też się uda.