Nie można się połaczyć poprzez WiFi, gdy komputer się włącza

Witam.

Mam dość dziwny problem, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem.

Otóż mam router LINKSYS WAG200G, który jest podłączony kablem do kompa stacjonarnego.

Kabel do wbudowanej karty sieciowej w płycie głównej…ale nie o to chodzi.

W ustawieniach routera nic nie jest zmieniane już od kilkunastu miesięcy.

UPNP jest włączone, DMZ wyłączone, przekierowywanie portów również wyłączone.

Po prostu wszystko mam tak jak zawsze, i działa na tych ustawieniach gdy komp jest wyłączony.

Problemy zaczynają się, gdy komp się włączy…

Chodzi o to, że gdy włączę komputer to nie mogę się połączyć z netem z innych urządzeń poprzez WiFi, czy to telewizor czy konsola (PS3).

Laptop o dziwo łączy się bez problemu. Nie mam bladego pojęcia co może robić problemy. Tzn. wiem, że komp na 100% je robi, bo gdy go wyłączę to wszystko wraca do normy.

Posiadam dwie konsole w domu, jedną PS3 40GB (fat) i drugą PS3 120GB (slim), laptop oraz tv, który może łączyć się z netem. Tą pierwszą konsolę mam podpiętą kablem do routera, tą drugą właśnie poprzez WiFi. Gdy problem się zaczął pojawiać to spróbowałem na tej pierwszej podłączonej kablem połączyć się poprzez WiFi i nie było problemu…

Dlatego zmieszałem się już zupełnie, bo jakim cudem telewizor oraz druga konsola nie mogą się połączyć, gdy komp się załączy, a ta jedna konsola i laptop mogą.

Problem z konsolą raczej na 100% odpada, bo przecież gdyby coś było nie tak, to w ogóle by się nie łączyła, a nie jak komp się włączy. Normalnie działa bez problemów i pobiera cały czas.

Router stoi u mnie w pokoju, a tv oraz druga konsola są kilka pokoi dalej. Jednak siła sygnału i tak zawsze jest minimum 90%, także raczej zasięg tutaj nie wchodzi w grę.

System na kompie to Win7 X64 Professional, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie, tym bardziej, że kiedyś wszystko działało bez najmniejszych problemów. Kiedyś miałem tam tą pierwszą konsolę 40GB i non stop poprzez WiFi się łączyłem i co czy komp czy nie to działała bez problemu.

Robiłem jedynie formata ostatnio i wrzuciłem właśnie w/w system. Wcześniej miałem też Win7, ale Ultimate i działało wszystko jak należy.

Ochrona to KIS 2010, ale też wątpię, żeby on robił problemy, bo również od zawsze go używam.

Ustawiłem jeszcze na karcie sieciowej w kompie, żeby pozwalała innym użytkownikom na łączenie się z internetem poprzez ten komputer. Do tego poprzez Rozwiązywanie Problemów włączyłem DHCP na danym połączeniu.

Na konsoli teraz dochodzi do pierwszego kroku, czyli zdobywanie adresu IP, ale niestety nie może go znaleźć.

Rzecz jasna wszystko jak komp jest włączony. Gdy go wyłączę to nie ma żadnych problemów.

Wszystko łączy się poprzez WiFi nawet z drugiego końca domu bez problemu.

Mam wrażenie, że system robi jakieś problemy… Tzn. na pewno komp, ale czy system czy może jakieś inne ustawienia od tego kompa (BIOS? Ale nie chce mi się wierzyć), to już nie wiem.

Osobiście stawiałbym, że albo coś blokuje ruch sieciowy od konsoli/tv, albo może jakieś problemy z rozpoznaniem IP… Ale to tylko moje domysły…

Naprawdę liczę, że znajdzie się ktoś kto będzie wiedział jak załatwić problem.

Pozdrawiam.

Przydało by się wiedzieć jaki to Router i jak podpięty jest komputer przez LAN, możne zmiana gniazda z Lan1 na Lan2 lub inny przyniesie jakiś pożądany efekt??

Maiłem coś podobnego z z routerem Cerberus P6331-4A z Pentagram-a i pomogło włączenie opcji NAT -> Virtual Serwer

Tutaj wygląda mi to raczej na to, że komputer i reszta tego sprzętu “bije” się o to samo IP i dlatego taki problem.

A router napisałem w pierwszym poście, Linksys WAG200G.

A faktycznie nie zauważyłem.

Można by było nadać stałe IP komputerowi który wszystko komplikuje tzn.: Na komputerze który chcesz żeby miał stały adres IP wpisz ustawienia z ręki. Czyli adres IP z zakresu który ostawiłeś w routerze, maskę, bramę i DNS.

I żeby to IP nie było pierwsze z kolei. NP. 192.168.0.10x , x= cyfra 0-9 więc daj jakieś 5-6 wtedy powinno być wszystko ok.