Nie można się połączyć ze Skypem

Witam

Od jakiego czasu mam poważny problem z Skypem. Najpierw po włączaniu pokazywał sie niebieska “kulka” ze białym strzałkami czyli kłopoty z zalogowaniem. Jednak ekran Skypa się pojawiał i można było wpisywać wiadomości. Jednak po jakimś czasie nie ma już ekranu Skypa tylko tablica z komunikatem Nie można się połączyć ze Skypem. Próbowałem odinstalować Skypa i zainstalować od nowa tą samą wersję, jednak było tak samo. Potem próbowałem zainstalować nowe wersje (starsze też) ale nie nie pomogło. Jest ciągle tak samo. Nie mogę zainstalować wersji 8 Skypa ponieważ mam Windows XP. Aktualnie mam wersje Skypa 7.36.0.150. Port na wiadomości przychodzące mam ustawiony 54809. Nigdy tam nic sam nie zmieniałem. Macie jakieś pomysły jak to naprawić ?

Wyłącz zaporę XP

Podobno od listopada 2018 serwery wersji 7.X zostały zablokowane / odcięte od sieci.

To mało prawdopodobne bo jeszcze 3 tygodnie temu używałem Skypa w wersji 7.36.

Hej.

Jednak chyba miałeś rację(niestety) Skyp classic wersje 7xxx zostają systematycznie wyłączane przez Micrsoft. Pozostaje przejśc na 8 :frowning:

Dobre. Ja dzisiaj chciałem uruchomić Skype 8.43 i lipa. Odinstalowałem i pobrałem ver. 8.44 i wszystko jet OK.

Super. Ale jak Tobie działa Skyp 8.44 to masz chyba inny system niż Windows XP? Mnie 8 raczej nie chce działać choć w opisach tych starszych wersji 8 pisze że powinna działać pod Windows XP

1 polubienie

Hej,

Tak, sam program działa - uruchamia się i włącza, ale serwery nie pozwalają na połączenie się do sieci Skype starszym wersjom. Taki zabieg, że niby jest, ale nie działa.

Pozdrawiam,
Dimatheus