Nie można się zalogować


(Wraestai) #1

Witam!

Postawiłem nowy system XP na innej partycji, niż wcześniej istniejący system Vista. Domyślnie włącza się XP, ale nie można się zalogować. Nie było ani jednego poprawnego zalogowania, cały czas prosi o podanie hasła, mimo iż hasło nie było ustawiane podczas instalacji (można w ogóle?). Chyba, że jakoś pomyłkowo ustawiłem, no nie mam pojęcia teraz.

Moje pytanie i prośba o pomoc jest taka, żeby ktoś poradził co teraz zrobić. Jak już mówiłem są obecnie na kompie dwa systemy XP i Vista na różnych partycjach. Vista był w laptopie od początku, XP dzisiaj zainstalowałem. Ręce mi opadają, ale tera meczyk oglądajmy. A potem czekam na odzew!

Chcę uzyskać poprawne logowanie i zacząć naprawiać kompa, czyścić system itd., więc chodzi mi tylko o to, jak mam się zalogować czy jak ominąć hasło! Jak nawet nigdy wcześniej nie było logowania, żadnego!

Dziękuję i pozdrawiam! A tymczasem... POLSKA GOLA !!


(Mlajtner) #2

może to ci pomoże

viewtopic.php?f=6&t=229232


(Wraestai) #3

A więc tak...

Nie powiedziałem wszystkiego wcześniej, ale ze mnie gbur w sumie =o

Jak nie mogłem się zalogować, to cały czas wyświetlał się komunikat:

"The system cannot log you on due to the following error:

The specified domain either does not exist or could not be contacted

Please try again or consult your system administrator"

Gdy sprawdziłem co mogę zrobić w trybie awaryjnym, wyskakuje ten sam error przy Administratorze jak i koncie Kasia (czyli zwykłym koncie, nie moim).

Posty można edytować, dla mnie liczą sie cenne sekundy i minuty, więc teraz poszukam czegoś na necie. A jak ktoś już coś wie, przeczytał to, to proszę o następną radę! Dziękuję i pozdrawiam.


(Mireczek) #4

Według mnie przy instalacji zostało wybrane logowanie do domeny , a nie do grupy roboczej. Obawiam się, że to powoduje błąd. Musisz teraz na necie znaleźć jak się tego pozbyć.


(Wraestai) #5

Sformatowałem partycje wszystkie związane z XP i nieużywane (wolne od danych), następnie postawiłem od nowa XP (nie ruszając Visty) i wszystko działa.

Teraz tylko zastosować się do pewnych rad z linka powyżej i wszystko będzie OK. Zobaczymy jak to będzie. Dzięki za pomoc !!


(Cosik Ktosik) #6

Witam, gdybyś teraz nie mógł uruchomić Visty (bo zniknęła), to skorzystaj z programu EasyBCD i następujących linków:

:arrow: Naprawa bootloadera Visty

:arrow: Porady z forum


(Wraestai) #7

Sprawdzam teraz, to co napisal "cosik_ktosik" te linki itd.

Teraz problem jest taki, że sam się na własną rękę bawiłem w to i próbowałem użyć VistaBootPro 3.3, ale zadziałało tak, że cały czas teraz włącza się Vista i nie ma żadnego wyboru między systemami. Jak to teraz naprawić od strony Visty? ;D

EDIT ---- 20:42

Wszystko jest już OK!! Uruchomiłem EasyBCD, ustawiłem co nieco i mam wrażenie, że chyba wszystko dobrze chodzi. Czas pokaże. Albo zaraz się znów sypnie -_-" Szczerze, trochę zrobiłem to na odwal, ale mam zapracowane ręce ostatnio i robię wiele rzeczy naraz... Jak co to pisać, temat z pewnością niedługo jeszcze przeglądne