Nie można się zalogować

Witam!

Postawiłem nowy system XP na innej partycji, niż wcześniej istniejący system Vista. Domyślnie włącza się XP, ale nie można się zalogować. Nie było ani jednego poprawnego zalogowania, cały czas prosi o podanie hasła, mimo iż hasło nie było ustawiane podczas instalacji (można w ogóle?). Chyba, że jakoś pomyłkowo ustawiłem, no nie mam pojęcia teraz.

Moje pytanie i prośba o pomoc jest taka, żeby ktoś poradził co teraz zrobić. Jak już mówiłem są obecnie na kompie dwa systemy XP i Vista na różnych partycjach. Vista był w laptopie od początku, XP dzisiaj zainstalowałem. Ręce mi opadają, ale tera meczyk oglądajmy. A potem czekam na odzew!

Chcę uzyskać poprawne logowanie i zacząć naprawiać kompa, czyścić system itd., więc chodzi mi tylko o to, jak mam się zalogować czy jak ominąć hasło! Jak nawet nigdy wcześniej nie było logowania, żadnego!

Dziękuję i pozdrawiam! A tymczasem… POLSKA GOLA !!

może to ci pomoże

viewtopic.php?f=6&t=229232

A więc tak…

Nie powiedziałem wszystkiego wcześniej, ale ze mnie gbur w sumie =o

Jak nie mogłem się zalogować, to cały czas wyświetlał się komunikat:

"The system cannot log you on due to the following error:

The specified domain either does not exist or could not be contacted

Please try again or consult your system administrator"

Gdy sprawdziłem co mogę zrobić w trybie awaryjnym, wyskakuje ten sam error przy Administratorze jak i koncie Kasia (czyli zwykłym koncie, nie moim).

Posty można edytować, dla mnie liczą sie cenne sekundy i minuty, więc teraz poszukam czegoś na necie. A jak ktoś już coś wie, przeczytał to, to proszę o następną radę! Dziękuję i pozdrawiam.

Według mnie przy instalacji zostało wybrane logowanie do domeny , a nie do grupy roboczej. Obawiam się, że to powoduje błąd. Musisz teraz na necie znaleźć jak się tego pozbyć.

Sformatowałem partycje wszystkie związane z XP i nieużywane (wolne od danych), następnie postawiłem od nowa XP (nie ruszając Visty) i wszystko działa.

Teraz tylko zastosować się do pewnych rad z linka powyżej i wszystko będzie OK. Zobaczymy jak to będzie. Dzięki za pomoc !!

Witam, gdybyś teraz nie mógł uruchomić Visty (bo zniknęła), to skorzystaj z programu EasyBCD i następujących linków:

:arrow: Naprawa bootloadera Visty

:arrow: Porady z forum

Sprawdzam teraz, to co napisal “cosik_ktosik” te linki itd.

Teraz problem jest taki, że sam się na własną rękę bawiłem w to i próbowałem użyć VistaBootPro 3.3, ale zadziałało tak, że cały czas teraz włącza się Vista i nie ma żadnego wyboru między systemami. Jak to teraz naprawić od strony Visty? ;D

EDIT ---- 20:42

Wszystko jest już OK!! Uruchomiłem EasyBCD, ustawiłem co nieco i mam wrażenie, że chyba wszystko dobrze chodzi. Czas pokaże. Albo zaraz się znów sypnie -_-" Szczerze, trochę zrobiłem to na odwal, ale mam zapracowane ręce ostatnio i robię wiele rzeczy naraz… Jak co to pisać, temat z pewnością niedługo jeszcze przeglądne