Nie można skończyć ściągania pliku w BitComet

Witam,

Dzisiaj, czytając jakąś dyskusję o antywirusach, znalazłem sporo dobrych opinii o Avira AntiVir. Szczególnie zainteresowało mnie to, że zużywa mało RAM-u, a co najważniejsze jest darmowy. Jako, że na jednym z komputerów mam RAM tylko 384 MB, postanowiłem go wypróbować zamiast avasta. Znalazłem na torrencie Avirę i zacząłem ściąganie. Po kilku minutach doszło do 99,6% ściągniętego pliku i dalej ani rusz. Czekałem dość długo i nic się nie zmieniało, więc Avirę ściągnąłem ze strony producenta. Ale z ciekawości zostawiłem włączonego BitCometa. Teraz, po kilku godzinach nadal jest 99,6% wykonanego zadania, a przecież cały czas się coś ściąga (co prawda z prędkością tylko 2-5 kB/s). Jeżeli zajrzę do podsumowania, to ściągnęło już ponad 80 MB danych, a plik ściągany ma wielkość 25 MB. W czym problem, że nie ściąga do końca pliku? Dlaczego cały czas jest 99,6%, pomimo ściągnięcia 4 razy więcej danych niż jest wielkość pliku?

Spojrz na odrzucone/błedne części. Być może ciągle ściągasz jedną i tą samą część z błędem. Jeżeli w logu nic nie ma takiego to najlepiej usunąć plik w którym zostało to 0,4%, przehashować i uruchomić znowu. Avira z torrenta to na bank avira z piracką licencją, która zbyt długo nie pożyję. Ewentualnie torrencik to fake.

Podejżewam że najzwyczajniej nie ma seedów, więc nie ma co się dziwić. Na torentach jest od groma sępów. Często bywa tak że żeby pobrać ostatnią częśc trzeba czekać nawet tydzień czy dwa, albo w ogóle nic sie nie ściągnie.

Co do wielkości pobranych danych to popieram Garak’a

Nie, to chyba nie o to chodzi. Po rozpoczęciu ściągania przez 3-4 min. miałem prędkość ściągania tak ok. 350 do 400 kB/s, ale 0% postępu. Potem prędkość gwałtownie spadła do 5-7kB/s i następował stopniowy przyrost %. Zawsze mam prędkość na poziomie 120kB/s, więc dość często sprawdzałem co sie dzieje. Po dojściu do 99,6% przyrost % się skoczył, ale cały czas dalej coś ściągało, teraz już z minimalną prędkością <1 do 2kB/s. W podsumowaniu było 0 błędnych danych, cały czas było kilka seedów ze 100% i 2 seedy z 99,6% (dokładnie tak samo jak ja). Teraz i tak to nie ma znaczenia, bo wywaliłem tego torrenta, ale byłem ciekawy dlaczego tak się dzieje.

Dzięki za zainteresowanie. :smiley: