Nie można skopiować/usunąć/przenieść... : Odmowa dostępu

Witam. Przedwczoraj od nowa zainstalowałem Windowsa (XP Prof) i od tego czasu nie mogę robić nic, co podane jest w temacie.:frowning:

Za każdym razem wyskakuje mi komunikat:

“Nie można… Odmowa dostępu. Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem, oraz czy plik nie jest aktualnie używany.”

Na dysku C (10GB) jest sytem plików NTFS, a na dysku D (30GB) FAT32.

Myślałem, że może oba systemy muszą być takie same, ale z tego, co przeczytałem na forum, widzę, że wcale nie.:confused:

Konto mam tylko jedno, administratora. Próbowałem tych wszystkich myków z przejmowaniem na własność, ale nic nie przyniosło efektów.:frowning:

Sam już nie wiem, co jest nie tak, więc proszę o pomoc.:slight_smile:

przeskanuj kompa moze masz jakiegos syfa?

Masz zainstalowanego takiego samego Service Packa, jak przed wystąpieniem problemów? Bardzo często zdarza się, że jeżeli przed przeinstalowaniem systemu było XP z SP2, a po XP z SP1 lub bez żadnego SP, to wystepują właśnie takie problemy :slight_smile:

Juz skanowalem kompa i nic nie wykrylo…

Co do SP, to teraz mam zainstalowany SP2, ale nie wiem, jak sprawdzić, jaki miałem wcześniej?

To już było :wink: , ale nie moge znaleźć wątku :slight_smile: Wiec napisz co trzeba zrobić.

Włączamy jakiegoś managera (np. Total Commander). Włączamy meagera zadań, i zamykamy proces explorer.exe. Teraz po przez Totala, możemy usunąć plik.

Pozdrawiam :slight_smile:

W sumie na dysku C, mogę działać normalnie.:slight_smile:

Tylko D zamula, a tam mam praktycznie wszystko… Muzę, zdjęcia, itd.:frowning:

Teraz nie mogę ani tego zgrać, ani dodać nowych plików.:confused:

spóbuj Unlocker assistant

też polecam Unlocker. nie zawiódł mnie jeszcze

a czy w Nazwie komputera nie wpisałeś znaków tj. &, @, $ etc :?:

Hmm… Przy użyciu Unlocker’a wyskakuje komunikat, że nie da się usunąć pliku i czy chcę, aby zostało to wykonane po ponownym uruchomieniu komputera.

Uruchomiłem ponownie, ale pliki nadal są…:confused:

W nazwie komputera nie ma żadnych tego typu znaków.

Oj… Widzę, że może być ciężko.:frowning: