Nie można udostępni plików w Windowsie XP

Witam, 

 

Mam problem z udostępnieniem plików w XP. Problem wygląda następująco. 

 

Mam 4 komputery z systemem Windows XP Pro SP3, i potrzebuję z nich udostępnić jeden katalog do sprzętu z Windowsem 7. Na 3 komputerach poszło wszystko jak należy, czyli standardowo udostępnienie pliku, założenie konta użytkownika na komputerze którym udostępniam, i poświadczenie się  tymi danymi na komputerze z 7. Natomiast na 4 komputerze, wszystko wykonuje tak samo i przy wpisywaniu poświadczenia na komputerze z 7 pokazuje mi, że dane do poświadczeń są błędne. Nie popełniłem literówki. Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodam, że proste udostępnianie plików jest oczywiście wyłączone.  

Przejmij na własność katalog, który chcesz udostępnić.

Sprawdź, które konta mają do niego dostęp, tylko nie usuwaj np. administratora :slight_smile:

Jest z tym chwilę “zabawy” ale da się zrobić.

I od nowa procedura udostępniania, wcześniej we właściwościach odznacz to.

W sumie to czytaj “od tyłu”, będzie Ci łatwiej :slight_smile:

Ogólnie sprawa wygląda tak, że te 4 komputery z których chcę udostępniać nie są w tej domenie w której jest komputer z Windows 7. Jeżeli chodzi o przejęcie na własność to zrobiłem to i dalej nie mogę się poświadczyć. 

Jeżeli chodzi o konta które mają dostęp do katalogu, to mają wszystkie grupy na komputerze. Nie mogę niestety inaczej tego zrobić, gdyż jest to komputer przy maszynie produkcyjnej. 

 

 

Pozdrawiam,