Nie można ukończyć instalacji aktualizacji

Mam problem z zainstalowaniem aktualizacji:

 

Aktualizacja systemu Windows 8.1 dla komputerów z procesorami x64 (KB2883200)

http://support.microsoft.com/kb/2883200

 

Aktualizacja systemu Windows 8.1 dla komputerów z procesorami x64 (KB2903939)

http://support.microsoft.com/kb/2903939

 

Aktualizacja systemu Windows 8.1 dla komputerów z procesorami x64 (KB2887595)

http://support.microsoft.com/kb/2887595

 

Początkowo cały proces przebiega normalnie, pobierają się i instalują, później przed ponownym uruchomieniem komputera pojawia się standardowy komunikat Instalowanie aktualizacji i prośba o niewyłączanie komputera. Po zakończeniu procesu i ponownym uruchomieniu komputera pojawia się informacja Przygotowywanie aktualizacji, która po chwili zmienia się na Nie można ukończyć instalacji aktualizacji Wycofywanie zmian. Znów ponowne uruchomienie komputera, komunikat Nie można ukończyć instalacji aktualizacji i po chwili logowanie do systemu. Całość trwa 20-30 minut, za każdym razem gdy próbuje zaktualizować system całość zaczyna się od nowa.

 

Pomocy?  :?

 

Windows to g0wno…

U mnie ten problem(i niemożliwość połączenia z telefonem), rozwiązało odświeżenie systemu. Przygotuj płytę z systemem gdyż w trakcie odświeżania może poprosić o jej włożenie. Oczywiście wybierz opcję z zachowaniem plików użytkonika, usunięte zostaną tylko aplikacje sciągnięte z sieci. Na pulpicie powstanie folder pokazujący co zostało usunięte. Po tej akcji wykonaj aktualizację.

Odświeżenie tzn. reinstalacja?

 

BTW Nie mam płyty system instalowany z pendrivea.

Start>Zmień ustawienia komputera>Odzyskiwanie>Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików(ważne, nie pomyl)>Rozpocznij      Nie wypowiem się czy może być system na pedrivie(sądzę że tak), może ktoś inny się wypowie. Nie jest to chyba klasyczny reinstal,  raczej rozpoznanie czego brak i uzupełnienie brakujących składników systemu.

Zrobienie formatu prawie na to samo wyjdzie, to i to na pewno nadpisze mi MBR i będę musiał się bawić w przywracanie GRUBa.  #-o

{prawie na to samo wyjdzie}-prawie czyni różnicę, w tym wypadku dużą.  Poczytaj jeszcze tu:    http://forum.dobreprogramy.pl/temat/459828-od%C5%9Bwie%C5%BCanie-komputera-z-zachowaniem-istniej%C4%85cych-plik%C3%B3w-nie-dzia%C5%82a/

No to chyba zostawię sobie takiego ułomnego Windowsa i tak używam go sporadycznie.