Nie można ukończyć operacji błąd (0x00000709) drukarki

Witam, mam problem z drukarką nie chciała drukować. Mianowicie drukowała ale bez pośrednio z komputera nie. Tylko z pendrive musiałam i to w formacie jpg. Więc spróbowałam zainstalować od nowa. Ale niestety wyskakuje mi błąd. Drukarka ta to brother DCP-145C.

http://www.hot.jpg.pl/inc/tmp_image_preview.php?obrot=1&filepath=6ef8edfff5aa9d93a6c82e09dbdc1bdc

Proszę o odpowiedź.

Usuń poprzednią instalację ze sterownikiem i zainstaluj poprawnie sterowniki dołączone do drukarki lub :

http://download.komputerswiat.pl/sterowniki-i-poprawki/drukarki/brother/brother-dcp-145c

nata52 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Właśnie o to chodzi że nie chce się zainstalować w ogóle. Niby jest podłączona ok. Ale drukować nie chce tak jak by nie odczytywała poleceń.

Hej,

A w jaki sposób masz podłączoną drukarkę do komputera? Jeśli przez USB, to próbowałeś podłączyć do innego z dostępnych w komputerze portów?

Pozdrawiam,

Dimatheus

nata52 , podałem Ci linki gdzie masz opisane jak tytułować tematy. Sugeruję jednak skorzystać z tego, bo nie bardzo Ci wyszło.

Spróbuj jeszcze raz.

No, właśnie mam przez USB. Jeśli mógł być powiedzieć, w jaki sposób mam to zrobić?

Hej,

Zatem na początek spróbuj kabel przepiąć do innego z portów USB? Czy jest jakakolwiek poprawa?

:arrow: Czy drukując dokument zaznaczasz poprawną drukarkę? Ze screen’u wynika, że to drukarka wirtualna z Office’a jest ustawiona jako urządzenie domyślne.

:arrow: Próbowałeś restartować usługę bufora wydruku? Jeśli nie, zrób to koniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Tak próbowałam podłączyć pod inne porty USB.

  2. Jest ustawiona inna, dla tego że jak chce ustawić właściwą Brother to wyskakuje mi ten błąd.

  3. “Próbowałeś restartować usługę bufora wydruku? Jeśli nie, zrób to koniecznie.” - nie za bardzo wiem o co chodzi? Mógł byś mi to wytłumaczyć?

Hej,

Rozumiem, że zmiana nic nie dała. Ale czy po połączeniu do innego portu słychać było charakterystyczny dźwięk informujący o podłączeniu urządzenia do portu USB?

Najprościej mówiąc uruchamiasz przystawkę zarządzania usługami. W tym celu w pasku wyszukiwania w menu start wpisujesz tekst services.msc. Uruchamiasz przystawkę i wyszukujesz usługę Bufor wydruku - sprawdzasz czy jej stan to Uruchomiono, a typ uruchomienia ustawiony jest na Automatyczny. Dodatkowo usługę możesz zatrzymać i uruchomić ponownie. Jakiś postęp?

:arrow: Czy instalowałeś sterowniki na koncie, które ma uprawnienia administracyjne?

:arrow: Czy dodatkowo podnosiłeś w czasie instalacji uprawnienia poprzez uruchomienie instalatora nie poprzez dwuklik, a polecenie Uruchom jako administrator z menu kontekstowego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, ale zanim odpisałeś to już zdążyłam naprawić:) Po prostu zresetowałam ją całkowicie i odłączyłam całkowicie, zresetowałam kompa zainstalowałam sterowniki i w końcu wyskoczył błąd drukarki który usunęłam za pomocą “rozwiązywanie problemów”.

Dzięki za rady.

Hej,

W sumie powinna być to pierwsza operacja, którą należy wykonać w przypadku, gdy pojawiają się problemy. A dodatkowe drogi do rozwiązania być może przydadzą się , choć życzę, by nie były potrzebne. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak bym uczyniła gdyby wyskoczyło mi to :slight_smile: powtarzałam tą opcje parę razy i ciągle mi błąd wyskakiwał nic innego się nie dało. Dopiero potem mogłam usunąć go za pomocą narzędzi. Więc raczej nie mogłam zrobić tego na początku. Bo nie było takiej opcji.

Hej,

Bardziej chodziło mi po prostu o odłączenie drukarki i jej ponowną instalację - i to właśnie to miałem na myśli, pisząc, że należało tą operację wykonać jako pierwszą. :slight_smile: Aczkolwiek i tak najważniejsze, że udało się drukarkę przywrócić do pełnej funkcjonalności.

Pozdrawiam,

Dimatheus