Nie można uruchomić ani zainstalować ponownie IE10

Witam, mam problem z przeglądarką IE10 w Win 8.

Chodzi o to, że nie mogę korzystać ani zainstalować na nowo Internet Explorera. W funkcjach systemu pokazane jest jakby przeglądarka była zainstalowana. W katalogu IE nie ma pliku exe, który mógłby przeglądarkę uruchomić, a zainstalować na nowo IE nie mogę, bo instalator wykrywa IE w nowszej wersji. Przy próbie odznaczenia Internet Explorer 10 w menu Funkcje systemu wyskakuje błąd nr 0x80004005.

Czy ktoś z Was zetknął się z takim problemem? Jak to naprawić?

Spróbuj sprawdzić integralność plików systemowych. W tym celu uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i wpisz następujące polecenie:

sawickikarol , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

2013-07-31 21:46

Tak teraz jest OK! Dlatego pozwoliłem sobie usunąć Twojego posta z zapytaniem o to, czy jest już ok. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wynik polecenia sfc /scannow

C:\Windows\system32>sfc /scannow


Beginning system scan. This process will take some time.


Beginning verification phase of system scan.

Verification 100% complete.


Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some

of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For

example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not

supported in offline servicing scenarios.


The system file repair changes will take effect after the next reboot.

restart i powinno być ok.

jak nie usuń internet explorer w aktualziacjach w programy i funkcje.

No dobra, po restarcie w menu Funkcje systemu Windows zniknęło mi jakieś pół opcji, naprawdę :smiley: Nie ma już tutaj np. nic związanego z XPS ani tym bardziej z Internet Explorerem… W zainstalowanych aktualizacjach również nie ma nigdzie Internet Explorera. Co robić, co robić?

ie90png_nernnap.png

Spróbuj wykonać instalację nakładkową.

Hej,

A nadal przy instalacji IE10 pojawia się komunikat, że należy odinstalować aplikację?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, nie mogę zainstalować, bo niby jest zainstalowana nowsza wersja IE.

Hej,

:arrow: Ale jaki dokładnie pojawia się komunikat?

:arrow: Jaką wersję próbujesz instalować?

:arrow: Masz zainstalowane wszystkie poprawki z Windows Update?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkie poprawki z WU są zainstalowane - pomimo tego, że na liście zainstalowanych nie ma IE, to również nie pojawia się ona jako dostępna do zainstalowania. Próbuję zainstalować IE z tej strony: http://windows.microsoft.com/pl-pl/inte … -languages . A komunikat, który wyskakuje przy próbie instalacji: " Program Internet Explorer nie zakończył instalowania: Instalator nie może kontynuować działania, ponieważ na komputerze jest zainstalowana nowsza wersja programu Internet Explorer."

Hej,

:arrow: A czy ikonka IE widoczna jest na kafelkach na ekranie Modern UI?

Znalazłem rozwiązania MS w kwestii deinstalacji przeglądarki. Mam nadzieję, że coś z nich pomoże:

:arrow: Rozwiązywanie problemów z niepowodzenia instalacji programu Internet Explorer 10,

:arrow: Jak usunąć program Internet Explorer z systemu Windows podczas rozwiązywania problemów?.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ikony w kafelkach nie ma, a te dwie instrukcje od MS okazały się niepomocne. W menu Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows nie ma IE, tak samo jak w zainstalowanych aktualizacjach.

Powiem Ci tak ile czasu się z tym ****** Czy nie prościej zrobić reinstalację systemu lub instalację nakładkową miałeś już to proponowane powyżej przez rgabrysiak ,

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum. Następnym razem ozdobię twój profil żółtą karteczką.

Tak jakby ponowna instalacja była odpowiedzą na wszelkie kłopoty, pójście na łatwiznę. Po instalacji nakładkowej i tak bym stracił wszystkie programy i ustawienia, więc nie, to byłoby bez sensu.

Spróbuj jeszcze skorzystać z “Odświeżenia komputera bez utraty plików”: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h-reset-pc

A co do instalacji nakładkowej z tego co pamiętam nie powoduje ona utraty programów i ustawień, choć w 100% nie jestem pewien.

Hej,

A próbowałeś tych kroków z drugiego linka, z fragmentu Kroki alternatywne dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008? W poleceniu zamiast Microsoft-Windows-InternetExplorer-8* wpisujemy Microsoft-Windows-InternetExplorer-10*.

Dobrze pamiętasz - ustawienia i programy zostają. :slight_smile: Nadpisywane są tylko pliki systemowe, przez co konieczne będzie ponowne instalowanie poprawek do systemu. Dlatego odświeżenie też może być ciekawą i przydatną alternatywą.

Pozdrawiam,

Dimatheus