Nie można uruchomić komputer


(Atomalla6) #1

Mój problem jest taki iż komputer można powiedzieć włącza się tzn jest rozruch wszystkich wiatraków itp. ale nie ma takiego piknięcia po którym włącza się obraz na monitorze. Już od pewnego czasu mam z tym problem a dokładnie chodzi o to ze nie zawsze się on włączał ale po par lub parunastu resetach się włączał ale wtedy najczęściej pojawiał się jeszcze na początku komunikat biosu iż nie pamiętam dokładnie ale coś z bios run failed.

Parametry kompa:

-procesor AMD Phenom II X4 975

-grafika Radeon HD3600

-Dysk Twardy Maxtor 750 GB

-Naped Lite-ON

-Płyta Główna Asus M3A32-MVP Deluxe

-Zasilacz Corsair 750W

-Ram 4x Patriot RAM DDR2 1066Mhz Viper Series

Obudowa Tracer Exclusive TRO-775

Win 7 x64 Ultimate


(Lukasdrw) #2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1953596.html tutaj jest opisywany podobny problem. Ja też tak kiedyś miałem i to 2 razy, za pierwszym razem padł zasilacz, a za drugim spaliła się płyta głowna.


(Atomalla6) #3

Mi niestety płyta padła :confused:


(Atomalla6) #4

Wszystko dokładnie sprawdziłem niestety jest to problem spalenia sie płyty głownej


(Henio Mazurek) #5

Niedawno miałem taki ciekawy przypadek, że komputer nie uruchamiał się. Wiatraki się kręciły, brak piknięć i czarny ekran.

Na chwilę został wyjęty procesor i wymieniona bateria BIOS-u. Komputer ożył, nie wiem co pomogło ale jeszcze spróbuj obu tych rzeczy.


(Lbukowski12) #6

mam ten sam problem . Wiatraki leca z pelna predkoscia nie slychac pc speakera oraz monitor jest czarno probowalem z baterie Z plyty i nic ;/ oddalem go na sprawdzenie czy cos nie poszlo ;/


(Reinsx) #7

z reguły ponowne włożenie podzespołu w gniazdo wiąże się z mimowolnym jego przeczyszczeniem.

W takich przypadkach najpierw trzeba sprawdzić jak się komputer na minimum zachowuje tzn płyta główna + procesor + jedna kość ramu + grafika.Zmierzyć napięcia na zasilaczu. Jeśli dalej nie odpala i nie pika wyjmować po kolei grafikę, ram i na końcu procesor, jeśli płyta główna działa poprawnie a zasilacz daje poprawne napięcia w którymś momencie zacznie pikać wskazując wadliwy podzespół.


(Lbukowski12) #8

a najlepsze jest to ze W tym samym dniu Jeszcze siedzialem na kompie gdy go wylanczylem i poznije weszlem na kompa to juz to bylo a.. a teraz czytam ze moze byc to problem procka ..

a co jakies Urzadzenia ktore wykonuja takie pomary bo bym zakupił

robilem jak piszesz sprawdzalem na innym zasilaczu i nic zero wiatraki leca ;/ wiec sa dwie przyczyny Plyta lub procek


(Lbukowski12) #9

a jaka polecacie plyte

http://www.inwazjapc.pl/asus-p5kpl-am-e ... -matx.html

http://allegro.pl/asus-p5kpl-am-g31-vga ... 58683.html


(Reinsx) #10

wyjmij procesor, płyta bez procesora powinna pikać zgłaszając jego błąd.


(Atomalla6) #11

hmm czyli u mnie jednak uwalony jest zasilacz wymieniłem płyte na nową i jednak nadal nie działa kurde dla pewności wyjąłem procesor i płyta 0 sygnałów dźwiękowych