Nie mozna uruchomić komputera - nazędzie do naprawy systemu

Witam

Bardzo proszę o pomoc.

4 dni temu uruchamiam komputer i od razu wyskakuje okienko " Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia.

Myslę cosie - no OK może coś mu w systemie nie gra ale spoko czekam i obserwuje ekran. Mili, mieli mieli i wyskakuje że nie da się naprawić czy przywrócić ustawienia - daje TAK - mili, mili i piszę że nie udało się przywrócić.

Próba wejścia w tryb awaryjny skutkuje Bluscrenem. Przywracanie systemu nie działa. Próba naprawy z płyty Windosowskiej tez nie działa. No to zrobiłem format bo żadnym przypadku nie dało rady uruchomić kompa. Zrobiłem czystą instalację i wszystko ładnie chodziło do teraz ( chodziło 2 dni) odpalam kompa i ta sama identyczna sytuacja. Komputer cały czas jest zapętlony z ta naprawa systemu - wywala że sie nie da restartuje się i od nowa. Co znów format ?

Nie wiem co co kaman - uszkodzony dysk ?

Pomyślałem że wirusy, korzystam z AVASTA po świeżym formacie zainstalowałem AVG Internet security (licencję wygrałem w ostatnim polowaniu) ale widzę że dalej to samo wiec nie wirusy.

Dobrze że mam jeszcze starego lapka i tylko dzięki temu do Was się zgłosić i poprosić o pomoc.

Co robić ?

Szkoda że nie zrobiłem jakiejś kopi odzyskania systemu.

A czy przypadkiem nie pobrał jakiejś aktualizacji przed tym wszystkim? Odpal naprawę systemu i skorzystaj z przywracania, zobacz czy nie ma jakichś punktów utworzonych przez Windows Update, spróbuj przywrócić do momentu przed aktualizacją, jeżeli ruszy to masz odpowiedź, jeżeli nie to myślimy dalej :wink:

Tak jak pisałem wcześniej - nie da rady. Wybieram opcje przywracania systemu to wywala komunikat że przywracanie systemu nie działa. Identyczne komunikaty sa dla trybu wiesz poleceń oraz diagnostyka pamięci oraz naprawa przy uruchomieniu systemu. Generalnie jaką opcję bym nie wybrał to jest źle.

Pobierz http://www.hirensbootcd.org/download/ zrób pena bootowalnego albo nagraj na CD/DVD, na płycie znajdziesz narzędzia diagnostyczne do dysku (HD tune, itp.) Sprawdź smart dysku i zrób kontrolę na obecność bad sektorów.

Smart dysku OK - zero bad sektorów.

Chyba zrobię znowu format - tylko teraz pytanie jak ewentualnie zabezpieczyć się przed taką sytuacją ? Co zrobić żeby w razie takiego “bubla” odzyskać system np z pendriva ?

Kurcze ciężko doradzić coś sensownego.

Postaw czysty system, uważaj na aktualizacje, jakoś nadal odnoszę wrażenie że to jedna z nich miesza. Zrób konfigurację pod siebie. Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo … 22322.html przy pomocy tego programu zrób sonie pełny backup C: systemu i zainstalowanych programów, jak dobrze pamiętam w tym programie jest opcja wykonania pełnego obrazu systemu (cała systemowa), backup zapisz na innej partycji i jeżeli masz możliwość na penie, dwie kopie lepsze niż jedna :slight_smile:

Sam program chyba daje możliwość utworzenia płyty ratunkowej, która pozwoli odzyskać system przez wskazanie programowi plików backup.

Jak będziesz miał kopię zapasową to zacznij robić update systemu, nie rób wszystkiego na raz, po kilka łat, testuj czy system jest stabilny po aktualizacjach, jeżeli tak to wykonuj backup przyrostowy (program daje taką możliwość), powinieneś dać radę oszczędzić sobie sporo roboty w przyszłości i być może znajdziesz komponent, który powoduje problem.

Ok wielkie dzięki. Przetestuje program. Odezwę się za jakiś czas. Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy :slight_smile:

Na 99% to jakaś aktualizacja.

Miałem identycznie kilka miesięcy temu. Co jakiś czas po włączeniu komunikat o braku systemu i propozycja skorzystania z odzyskiwania systemu.

Za każdym razem bez powodzenia.

Z tymże przy kolejnym boocie komputer włączał się bez problemu.

Wsyztskie problemy samoistnie zniknęły po tygodniu.

Po drugie - kilka tyg. temu Microsoft sam przstrzegał przed swoimi update (sic!) które powodowały podobne problemy.

Więc to może być to, po prostu.

No zobaczymy, na razie mam czysty system postawiony od nowa. Minęły na razie 24h i odpukać…

Zobaczymy - odezwę się za jakiś czas.

Kolego semtex - skorzystałem z tego programu - http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo … 22322.html

Mam zrobione 3 kopie systemu mam nadzieje,że nie będą mi potrzebne :slight_smile: