Nie mozna uruchomić system windows xp


(kamilkwas2) #1

Witam.

Dziś chciałem uruchomić komputer ale wyskoczył komunikat: 

"Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ nastepujacy plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony windows\system32\config\system. 

Chcesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego pliku CD-ROM i wybierz r na pierwszym ekranie., ... rozpocząć naprawę"

O co chodzi? Do tej pory komputer tylko trochę zamulał, a tak to nic z nim nie było. Jak mogę naprawić? 


(Amaterasu) #2

Naprawisz to tak, jak tam pisze, czyli “Uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego pliku CD-ROM i wybierz na pierwszym ekranie “…rozpocząć naprawę” (jak to napisałeś, nie wiem dokładnie, czy dobrze)”. Płytkę z Windows XP wkładasz do napędu, ustawiasz bootowanie CD/DVD na pierwszym miejscu w BIOS-ie, uruchamiasz ponownie komputer i czekasz, aż Ci się załaduje płytka. Potem szukasz opcji naprawiania systemu i problem powinien wyjść. Tak albowiem mówią. Jednak, czy to działa (i tak to działa), nie wiem dokładnie, ponieważ wszystkie ↓ Windows 7 nie są moimi konikami.

Możliwa jest działalność jakiegoś wirusa na komputerze. Zalecam przeskanować Malwarebytes Anti-Malware dysk twardy na dobry początek.

Pozdrawiam, Amaterasu :].


(XMan) #3

Sprawdzałeś Ostatnio znana dobra konfiguracja - Enter


(gaijin) #4

chkdsk

https://kb.wisc.edu/page.php?id=5097


(kamilkwas2) #5

Może być problem bo trzeba mieć płytę z oryginalnym windowsem. Zapomniałem dodać, ze ten komputer kupiłem (na allegro) używany z zainstalowanym windowsem bez płytki.


(Atis) #6

Masz uszkodzony plik rejestru systemowego i bez płyty tego nie naprawisz.


(kamilkwas2) #7

To teraz jest.

IMG_1949.thumb.JPG.c8cff1931195bf98074d8IMG_1949.thumb.JPG.a780ccc19afe86ab016ea


(Atis) #8

Jakbyś nie zauważył, to obrazki w postaci załączników nie działają na tym forum.


(kamilkwas2) #9

http:// http://naforum.zapodaj.net/a9a669cb6578.jpg.html

a9a669cb6578.jpg.html

http://a href=http://naforum.zapodaj.net/a9a669cb6578.jpg.htmlimg src=http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a9a669cb6578.jpg alt=hosting zdjęć zapodaj.net //a

Sorry, teraz dobry link. http://a9a669cb6578.jpg


(Plocki2) #10

Miałem, zdaje się, identyczną sytuację - komputer poleasingowy z preinstalowanym Windows XP bez dołączonej płyty instalacyjnej. Po “wysypaniu się” systemu, co objawiało się takim ekranem a najpierw komunikatem o braku jakiegoś pliku systemowego w katalogu system32/config (za każdym razem jakiegoś innego), były próby restartu z opcją trybu awaryjnego, ostatniej dobrej konfiguracji lub normalnego uruchomienia windows. Tak czy siak kończyło się na kolejnych samoczynnych resetach komputera lub wyświetlaniem czarnego ekranu z migającym kursorem-kreską. Wyłączałem komputer i po paru dniach system startował jakby nigdy nic i tak co jakiś czas historia się powtarzała. Co ciekawe w tym wszystkim po tych awariach nie mogłem uruchomić żadnego innego systemu (czyt. linuksa) z płyty live lub nośnika usb, a nawet zainstalowany obok win xp na dysku twardym linuks również się wywalał z informacją o kernel panic. Uruchomiony memtest+86 wskazał na jakiś poważny problem z pamięcią RAM. Ciekawy przypadek, bo widzę, że nie tylko mnie dręczył.


(Skipp) #11

Mi sie też wyświetla taki obraz ja (bo mam zepsutą baterie ze bez ładowania nie pójdzie) odłączam go od prądu gaśnie a jak uruchamiam nie ma nawet śladu po kłopocie


(GioWDS) #12

Ogólnie w katalogu

windows\system32\config\

z tego co pamiętam to trzymany jest rejestr, a że Windows to taka ■■■■■■■, że bez rejestru nie będzie działał…

Zasadniczo w tym momencie zawsze sugeruję reinstalację systemu i sprawdzenie czy na dysku niema tzw. bad sectorów.