NIe można uruchomić systemu: Czarny ekran

Witam. Kiedy próbuje uruchomić system, to zamiast aminacji: Uruchamianie systemu windows" jest tylko czarny ekran. Jest tak cały czas, nie można też uruchomić trybu awaryjnego. Nie wiem co robić, proszę o porady :frowning:

 

PS Matryca i Karta grafiki działa, bo bios ładuje się normalnie

Nie można też naprawić systemu z płytki ani zainstalować nowego. Cały czas się wiesza

Mam laptopa z W7 Ultimate

Masz dostęp do innego komputera?

Mam komputer z linuxem, niestety nie pamiiętam hasła do konta admina.

Możesz w jakiś sposób sprawdzić, czy komp odpali grafikę na dużej rozdzielczości? Zeby chociaż trochę się upewnić że to nie układ graficzny?

A jak to mam zrobić? Podpiąć monitor do lapka? 

Uruchomić choćby Ubuntu na Live i zobaczyć czy da rade wyświetlić.

Nie pokazywały Ci się żadne artefakty nigdy? Ani nie przegrzales karty grafiki?

Myślę, że to sprawa softu.

Uruchomiłem płyte LiveCD ( w CDA kiedys była) i działa normalnie. Sprawdziłem smart dysku, ale nic nie wykryło. Jednak jest jeden mały szczegół, kiedy chciałem wejść do folderu na dysku to wyświetlił mi się jakiś błąd, coś że nie ma dostępu do dysku.

To z dyskiem to pewnie nie poważnego.

Skoro działa grafika, to mam prośbę: zabezpiecz dane swoje. Potem będziemy myśleć dalej, jestem na wycieczce i nie mam jak za bardzo Ci pomóc.

Możesz wstawić SMART dysku (zrzut ekranu, zdjęcie lub log)?

Na dysku mam kilka gier tylko, także wiele nie strace :slight_smile: Uruchomiłem w końcu narzędzie do naprawy systemu, coś tam naprawiło ale dalej nie działa. Próbuje teraz instalować nowy system. Może to coś da :slight_smile:

 

falcon89

Nie mam jak i czym zrobić zrzutu ekranu. Pisało coś tylko o błędnych sektorach (10 chyba) i nic więcej. Ikonka świeciła się na zielono, czyli sprawny.

Uhmmm, to zacznijmy od skanowania bad sectorów - moze one są powodem problemów. Może akurat jakiś jest akurat tam, gdzie jest boot dla Windowsa i tu jest pies pogrzebany. Puść ubunciakowi test:

sudo badblocks -svw /dev/sda

Przy czym  sda , to Twój dysk. Wklej nam tutaj to, co wypluje. 

 

I powiedz, czy Windows zainstalowałeś czy nie.

Zaraz sprawdzę.

Udało się zainstalować, ale i tak nie działa. Przy ładowaniu wyskoczył CHDSK i było multum komunikatów: “File record segment failed”

Bleh, to mamy problemy z dyskiem. Cóż, sprawdź czy to są logiczne bad sectory, czy też fizyczne. Jak fizyczne - to za przeproszeniem ■■■■ - ich się nie da naprawić. Jak logiczne, będziemy się starać coś robić.