"Nie można uruchomić systemu Windows XP – \WINDOWS\SYSTEM32

Witam mam problem wyskoczył mi bład “Nie można uruchomić systemu Windows XP – \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM”

Chciałem ten problem naprawic z orginalnego nosnika systemu windows tylko tam niestety nie ma opcji R czyli naprawa a nie chce formatowac i tracic danych z pulpitu

Moja myśl jest taka zeby na tej samej partycji zainstalować jeszcze raz ten system tylko nie wiem czy wtedy bedą te wazne pliki na nowych systemie ktore mialem na starym na pulpicie była tam min praca maturalna z polskiego .

Ma ktoś może jakiś inny pomysł może ?

Live CD/DVD/USB Linux (dystrybucja do wyboru) i skopiuj/przenieś dane.

Instalacja “nakładkowa” (bez formatowania), jest możliwa, ale właśnie trzeba zainstalować system na innej partycji niż “C”, ponieważ folder “Pulpit” raczej się nie uchowa przy instalacji na “C”, choć w tym miejscu

mogę się mylić, jednak jest to ryzykowne.

Najlepiej przekopiuj ważne pliki, zanim cokolwiek zrobisz.

Wytłumacz kolego o co chodzi z tym Live “CD/DVD/USB Linux (dystrybucja do wyboru) i skopiuj/przenieś dane”

I jak odpale kompa z live cd to bede widzial pliki z pulpitu ?

Linux live na jakimkolwiek nośniku, uzyskasz dostęp do danych, partycje ntfs będą widoczne i Twoje dane też,

podepniesz pendriva i przekopiujesz pracę maturalną, a nawet w zależności od rozmiaru i ograniczeń poczty

możesz ją przesłać przez e-mail, internet będzie działał, albo przerzucisz dane na inną partycję.

Linux np: Mint, Slax, Puppy

reos

Chyba łatwiej mu będzie z Knoppixem - ten Linux sam podmontuje partycje windowsowe.

*Batista*

Plików z pulpitu nie będziesz widział na pulpicie Knoppixa. Musisz na pulpicie odszukać dysk, który w XP był oznaczony jako “C” (pod Knoppixem będzie miał inną nazwę, np SDA1 - jeśli dysk SATA ; może być inna cyfra na końcu, lub HDA1 - jeśli to dysk ATA; tu też cyfra na końcu może się różnić). Dysk C z Windows to ten, na którym znajduje się folder “Documents and Settings”. W tym folderze odszukaj folder z nazwą użytkownika a w nim folder “Pulpit” - tam będą ikony i pliki umieszczone na pulpicie Windowsa.