Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego

Witam!

Mam dwa dyski w komputerze na jednym 640gb jest zainstalowany Windows 7 Ultimate 32bit a na drugim Windows Xp 32bit Home Edition.

Windows Xp zainstalowalem dzisiaj nie działa (brak pliku hel.dll, mniejsza z tym chcę Windows’a 7). XP stoi na tym mniejszym dysku.

Problem ktory pojawia się gdy komputer startuje z dysku na którym jest Windows 7:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzetowego

błędu konfiguracyjnego dysku.

NIe można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdż sciezkę oraz dysk.

Sprawdż w dokumentacji…

 

Mam do dyspozycji Ubuntu LiveCD. W załączniku plik boot.ini może w nim cos trzeba dopisac?

Jak to naprawić?

 

Pozdrawiam!

 

Jeżeli dobrze myślę to systemy instaluję się w odwrotnej kolejności;najpierw starszy później nowszy i nie wiem czy XP Home zatrybi jak już co to chyba Pro. Instalując w takiej kolejności ostatni system tworzy tzw.boot loader. Ale możesz spróbować takiego programu jak;Easy BCD 2.2 z dobrych Programów dawałem to znajomemu i mu działa tyle,że on instalował Win 7 i 8 !

Tyle że nia mam dostepu do żadnego systemu Windows (program Easy BCD jest tylko na windowsa) mam dostep do live cd.

A GRUB pomoże? Jesli tak dajcie jakieś dobre linki cd. jego instalacji oraz poprawnej konfiguracji :wink:

Tu w linku masz 

wszystko co i i jak naprawić bootlader

http://support.microsoft.com/kb/927392/pl

Parapet na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu i postów.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza

@rgabrysiak: zmieniłem, dowiedziałem się że na LiveCd można zmienić język na Polski :slight_smile:

 

@kajzer121: hmmm, tak jak napisałem nie mam dostępu do windowsa (tylko LiveCD Ubuntu).

 

Teraz na tym mniejszym dysku nie mam windowsa tylko Ubuntu 14.04 (które nie działa, mój komputer mnie nie lubi ;f).

Co zrobić? Spróbować jeszcze raz zainstalować Windowsa XP/Ubuntu 14.04 lub lepiej będzie zainstalować GRUBa (tylko czy się da i jak na LiveCD).

 

Pozdrawiam!