Nie można uruchomić systemu windows

Nie można uruchomić systemu windows, ponieważ plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\system32\hal.dll.

Zainstaluj ponownie kopię tego pliku

Podzieliłem dysk na partycje PARTITION MAGIC, caly proces przebiegł pozytywnie, jednak chcialem zmniejszyc jedną partycję, zrobilem to za pomocą Narzędzia ZARZĄDZNIE DYSKAMI w windows, po restarcie pojawił się powyższy komunikat. Próbowalem od nowa zainstalować system ale jest to niemozliwe bo dysk jest niewidzialny, co robić, jest jakiś sposó? muślałem o jakiś komendach dos ale to jest laptop i nie ma stacji dysków. ROZPACZLIWIE Proszę o pomoc !!

Win XP

Przygotuj sobie płytę ze sterownikami trybu tekstowego dla kontrolera dysku twardego http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

Potem

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz

expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

z tą pustą partycją to pewnie dobry kierune, właśnie tę pustą partycję chciałem dodać do “C” i to się stało, dysk SATA w biosie nie mogę zmienić na IDE, ST 9120822AS-(S1), próbowałem znaleść stery i dodać w nLite jak opisał cośik-ktosik, jednak po zgraniu na inną płytę mam ponad 1 GB danych i po jej odtwarzaniu nie pojawia się komunikat: Dowolny klawisz uruchomi cd…, tak jakby płyta była czysta. Nie idzie mi, wczoraj meczyłem się do 2 w nocy i dziś siedzę od popołudnia, moze jakies wskazówki…

Zrób sobie płytkę z jakimś LiveCD (np. najnowsze Ubuntu 8.1, Knoppix (starszy, niż 6.0). Możesz też zrobić pendrive bootowalny (http://aspire1.pl/download/tools/uneboo … ws-282.exe - wsadasz pendrive 1GB, zaznaczasz np. Ubuntu 8.10 - program pobierze odpowiednie pliki i przygotuje pendrive).

Uruchom LiveCD i tam możesz dostać się do partycji NTFS (pobierz najlepiej jakąś nowszą dystrybucję, żeby miała obsługę NTFS-3G). Tam będziesz miał możliwość edycji wyżej wymienionego pliku…

Dla sprawdzenia, czy to wszystko działa możesz spróbować uruchomić z poziomu linuksa: w momencie, kiedy startuje i pokazuje się menu wyboru (bootowanie i GRUB) naciśnij klawisz TAB. Tam wpisz opcje dla wystartowania Windowsa:

rootnoverify (hd0,3)

makeactive

chainloader +1

Gdzie: hd0 - oznacza pierwszy dysk w systemie (rozumiem). Po przecinku oznacza trzecią partycję (przypomnij sobie, jaki masz układ partycji…). Możesz spróbować ze trzy razy z wartościami (hd0,1), (hd0,2), (hd0,3)

niestety nie zdało egzaminu…

ale poradziłem sobie, zadzwoniłem do kolegi który ma taki sam lapek, poprosiłem od niego płyte startówką XP (ze sterami SATA), wszystko przebiegło zgodnie z opisami na forach…

WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM I POZDRAWIAM