Nie można uruchomić systemu Windows

Witam! mam problem z Windowsem XP na moim laptopie.Pojawia się komunikat:

Nie można uruchomić Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku.W tym celu uruchom instalatora Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawę.

Gdy wkładam dysk z instalatorem Windows XP instalator się nie odpala i pojawia się ten sam komunikat.(Windows nie był usuwany)

Proszę o szybka pomoc. Z góry dziękuję.

Masz uszkodzony rejestr a płytka się nie uruchamia bo nie ustawiłeś bootowania z płytki i dalej uruchamia się niesprawny system z dysku.

Posypał ci się Windows. Konieczna będzie reinstalacja :smiley: Daj informacje z Everesta o BIOSie :stuck_out_tongue:

Nie trzeba koniecznie przeinstalowywać systemu, naprawa uszkodzonego rejestru jest możliwa, ale trudna, nie zawsze się udaje, i wymaga włączonego przywracania systemu oraz zrobionych punktów przywracania.Więcej informacji na tej stronie:

http://support.microsoft.com/kb/307545/pl

Głupoty wszyscy piszecie. Nie ma potrzeby robić żadnych reinstalacji, ani tym bardziej mieć włączonego przywracania, żeby naprawić rejestr. W folderze \Windows\Repair bodajże, albo \System32\Config\Repair(już nie pamiętam, a nie mam możliwości sprawdzenia, bo nie korzystam już z tego starego trupa jest kopia zapasowa rejestru i wystarczy brakujący plik z folderu repair skopiować do \system32\config i będzie ok. Gorzej będzie jeżeli padły wszystkie pliki, bo wtedy trzeba będzie podrzucić wszystkie pliki, co nie ma sensu, ponieważ wyjdzie na to samo co zainstalowałoby się od nowa Windowsa, ponieważ trzeba będzie od nowa wgrać wszystkie programy włącznie ze sterownikami i nawet nie jest powiedziane, że Windows będzie posiadał wszystkie konta użytkowników. Kiedyś wlaśnie miałem taki przypadek, że ojcu przywracałem w ten sposób rejestr i zniknęło jego konto użytkownika, ale po paru próbach nie pamiętam jakim cudem udało mi się to konto przywrócić. Co do instalatora, żeby go uruchomić samo włożenie płyty nie wystarczy. Trzeba jeszcze wywołac przy starcie kompa tzw. boot menu przy użyciu klawisza F2 lub F12 i z listy przy użyciu strzałki w dół wybrać cd-rom i zatwierdzić enterem, ewentualnie wjeść w BIOS Setup klawiszem del lub którymś z F(niestety to zależy od producenta BIOSu) i ustawić jako 1st device napęd. Szczegółów nie podam, ponieważ w zależności od producenta BIOSu ustawienie rozruchu wygląda inaczej, tak więc będziesz musiał sam poszukać jak to ustawić, albo kupić browara i zwrócić się do jakiegoś kumatego kolegi o pomoc. :wink:

Nie mogę uruchomić BIOSu, jest jakiś inny sposób ?

:slight_smile: znajdź inny sposób na uruchomienie biosu. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic530504.html

Boot menu: