Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows

Witam, borykam się z problemem już dosyć długo, otóż chodzi o to, że ciągle na windowsie mam w tej fladze błąd jeden o treści: Włącz Usługę Centrum Zabezpieczeń Systemu Windows (Ważne). Jednakże gdy w nie kliknę, natychmiast włącza się komunikat: Nie można uruchomić usługi Centrum zabezpieczeń systemu Windows. Ktoś jakieś porady, coś?

Stan usługi sprawdzisz w services.msc. Powinna być ustawiona na automatyczny start.

a czego mam tak dokładniej szukać? Usług jest sporo i nie wiem o którą chodzi.

Usługa centrum zabezpieczeń jest tylko jedna https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2519899

Problem w tym, że nie ma centrum zabezpieczeń systemu windows ani security center na liście usług.

Hej,

 

A nie jest to przypadkiem jakaś modyfikowana wersja systemu, z której po prostu usunięto jakieś elementy systemowe?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

NIe wydaje mi się, gdyż wcześniej wszystko działało,gdy windows 7 był w pełni wspierany przez microsoft. Jedynie ,spamiło" mi o utworzenie kopii zapasowej. System postawiłem jak wychodziła właśnie 7’ka może z pół roku po premierze, miał bodajże tylko jeden format dysków ale to dawno. Teraz, gdy widzę, że komputer spada na wydajności, korzystam z programów do czyszczenia komputera typu ccleaner, malvarebytes anti-malware. 

Farbar Recovery Scan Tool - Raport obowiązkowy

 

Pobierz i uruchom Farbar Service Scanner Zaznacz wszystkie pozycje i kliknij Scan.

Pokaż raport z tego programu.

http://wklej.se/pawelTak wygląda log z tego programu.

#Edit 1- pobrałem ten plik wscsvc.dll i skopiowałem do właściwego folderu

#Edit 2- poprawione, przepraszam za kłopot.

Zgodnie z tematem, do którego linka podał Atis, logi wklejamy w odpowiednie miejsce, a do posta dodajemy tylko linka do wklejki. Proszę poprawić swojego posta w tym zakresie, inaczej wyląduje w koszu.

Nie pobiera się przypadkowych plików z internetu, bo do tego służy systemowe narzędzie SFC:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator
Wpisz i zatwierdź enterem:

sfc /scanfile=C:\Windows\system32\wscsvc.dll

 

Rekonstrukcja Centrum Zabezpieczeń

 

Masz pokazać logi z FRST.

Farbar Recovery Scan Tool - Raport obowiązkowy

 

 

FRST: Klik

Addition: Klik

Shortcut: Klik

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport z usuwania Fixlog.
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

Fixlog: Klik

FRST: Klik

Skasuj folder C:\FRST

SFC nie potrafi naprawić tego pliku.

Zrobione

nowy skan: Klik

Nie chciałem nowego logu.

Usługa nie działa, bo cały klucz został skasowany z rejestru i w linku jest poradnik jak to naprawić.

Jeśli chodzi o poradnik z rekonstrukcji centrum windows to zrobiłem wszystko tak, jak tam jest napisane. Wyskoczyło gdzie jest log- w windowsowym folderze w logach w cbs, plik CBS.log, jednakże gdy próbuję go otworzyć, aby skopiować tutaj cokolwiek, wita mnie komunikat ,Odmowa dostępu" , jestem na koncie administratora jakby nie było.Dodam, ze wyskoczył błąd, że znalazło uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików

Przede wszystkim miałeś zrekonstruować brakujący klucz rejestru.

W jaki sposób wyświetlić szczegóły pliku CBS jest opisane w linku pomocy Microsoftu, który podałem w drugiej mojej odpowiedzi.

No tak, tylko że problem jest w tym, że wpisując:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfcdetails.txt"

Okienko mryga raz i dalej nie dzieje się nic, nic się nie otwiera ( konsola otwarta jako administrator).

Natomiast wpisując:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%kamilooo%\Desktop\sfcdetails.txt"

Wyskakuje komunikat: System nie może odnaleźć określonej ścieżki.