Nie można uruchomić Winampa

Witam.

Mam taki oto problem - chciałem uruchomić Winampa, ale wyskoczył taki oto komunikat: “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000034). Kliknij przycisk OK, aby zakończyc aplikacje”. Odinstalowanie, czyszczenie z pozostałości w rejestrze, potem ponowna instalacja - problem pozostał.

Przy samej instalacji Winampa, ściągniętego zresztą ze stronki DP, Eset Smart Security 5.2.9.12 krzyczał o zagrożeniu Win32/OpenCandy albo Win32/OpenInstall.

MBAM nic nie wykrył.

System to Win XP z SP3

Najprawdopodobniej to Eset i jego nieco nadwrażliwa heurystyka namieszały podczas instalacji. Po odinstalowaniu Winampa pobierz go ponownie i spróbuj zainstalować przy wyłączonym AV. Po instalacji uruchom ponownie Eseta lub jego orchronę.

Odinstalowałem na jakiś czas Eseta jak i MBAM - zainstalowałem ponownie Winamp’a ale dalej się nie uruchamia.

Ja bym się skupił nad trzema aspektami - sprawdzenie sterownika karty dźwięku, sprawdzenie w podglądzie zdarzeń, co wywala błąd i sprawdziłbym w tym przypadku, czy zapora systemowa nie blokuje winampa.

Identyczny komunikat i kod błędu wyskakuje także przy otwarciu jakiegokolwiek dokumentu w Open Office.