Nie można uruchomić Windows, błąd bootowania

Witam,

zdarzył mi się problem, z którego nie wiem jak wyjść. Programem Partition Magic zmieniłem (zwiększyłem) rozmiar partycji systemowej C: zabierając miejsce z D:. Proces przebiegł cały pomyślnie, na końcu pojawiło się okienko z komunikatem, że system uruchomi się ponownie w celu przypisania nowych liter dysków (mniej więcej tak). Komputer normalnie się włączył, mignęło okienko zainstalowanej konsoli odzyskiwania, a potem logo Windowsa na czarnym tle z procesem wstępnego wczytywania i… na tym koniec. Jest to Windows XP i mówiłbym to na początku, jeśli miałoby to jakieś znaczenie, ale obawiam się, że nie, gdyż od razu próbowałem włączyć komputer “inaczej”. Tryb awaryjny pozostaje tylko czarnym ekranem zaraz po tym jak na dole mijają te linijki “co wczytuje”, konsola odzyskiwania po jej wybraniu pozostaje tylko czarnym ekranem z migającym znacznikiem, ale się nic nie wczytuje, próba uruchomienia Hiren’s Boot CD kończy się na wybraniu opcji “Boot from CD”. Najdalej udało mi się uruchomić specjalnie wypaloną płytkę Active@ Boot Disk na razie w wersji DOS, która służy właśnie do przywracania systemu, partycji, tabeli partycji, pliku rozruchowego MBR. Płyta pięknie się wczytuje, widzę DOSowskie Menu, wybieram żądany program, ale pojawia się czarny ekran, potem napis tego programu i stoi… Co może być przyczyną tego zachowania? Dane na wszelki zbackupowałem i nie zależy mi nawet na nich tak bardzo, ale czy jest sposób ich zobaczenia chociaż. Raczej są, skoro przy włączaniu widzi jaki ma system, są obrazki, loga… W jaki sposób mogę sformatować taki komputer?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

sformatować możesz oczywiście przez płytę instalacyjną XP. sposób zobaczenia ich jest na 100%,możesz na przykład zainstalować windowsa na innej partycji(robiłem tak gdy windows nie chciał mi sie uruchomić w żadnen sposób a miałem waqżne dokumenty na partycji systemowej) a z niej zrobić instalke z powrotem na C. ja myśle że jedynie format,z windows vista lub 7 dało by sie jeszcze coś zrobić i jestem tego pewny ale nie z xp,takie jest moje zdanie ale niech wypowiedzą sie na ten temat inni:)

Witam!

Spróbuj tego:

http://sourceforge.net/projects/partedm … gic/Parted Magic 5.7/pmagic-5.7.iso/download

Info tutaj:

http://partedmagic.com/screen-shots.html

Powodzenia w ratowaniu danych;)

Pozdrawiam

Parted Magic zadziałał :slight_smile: Uruchomiłem go całkowicie z RAMu, wcześniej robiąc test Memtest 86+ (dostępny z brzegu na płycie), który RAM zdał poprawnie 2x. Aplikacja TestDisk wydaje się być stworzona do odzyskiwania utraconych partycji, oraz naprawiania tabel partycji ( http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk ), jednak strasznie długo trwa już pierwszy krok z tego programu (wybór dysku). Chodzi już ok. 1h na pełnym zużyciu procesora i coś mieli (Dysk 120gb).

Wcześniej sprawdziłem aplikacją do partycjonowania i obsługi dysków, jak widzi dysk. 10gb systemowa (czyli teoretycznie nic partition magic nie zmienił), oraz niezagospodarowana przestrzeń 100gb. Teraz ewidentnie widać, że to błąd dysku, a dokładnie programu. To naprawdę duża ulga, bo podejrzana byłą pamięć ram i przepalenie się kondensatorów (co w 3 letnim laptopie jest prawie nie możliwe). Programik polecam, z pewnością nadaje się w 100% do wszelkiego rodzaju modyfikacji pamięci zarówno HDD, jak i RAM.

Dzięki za szybką i rzetelną pomoc :slight_smile:

Nie ma za co;) Swoją drogą używam Parted Magic do ratowania danych i niejeden raz pomogło;)