Nie można uruchomic wmp

rokko , sorry że trochę poza tematem ale co ma wstawić do takiego kodu aby tylko mrugło

@echo off

rasdial "ZTE ZXDSL 852" "xxxxxxxxxxxxxxx" "XXXXXX"

To coś związane z modemem od neostrady…

dragonn , niestety, z racji tego, że połączenie dial-up wymaga nieco czasu (przetworzenie wszystkich operacji), dlatego jedyne co można w tej sytuacji zrobić, to za pomocą standardowych komend zminimalizować okno cmd podczas uruchamiania. Wykonasz to za pomocą:

start /min rasdial "nazwa_połączenia" "user" "hasło"

Można też spróbować całkowicie schować okno za pomocą alternatywnych narzędzi. Nie wiem czy na Viście jest to możliwe, jak dotąd nie miałem potrzeby całkowitego ukrywania okien więc nie interesowałem się tym zagadnieniem.

Ukrywanie okien cmd (pod pliki batch)

hahha…i da się bez okna cmd przy urzyciu aplikacji hstart … http://www.ntwind.com/software/utilities/hstart.html … i mam skrypcik dla wmp bez pokazaywania okna cmd :wink: jupi ;0

Zgadza się, też teraz przetestowałem i pięknie działa nawet pod Vistą.

Dopowiem jeszcze tylko, że można wszystko skompilować do exe za pomocą narzędzia Bat To Exe Converter.

A możecie mi wytłumaczyć jak użyć tego programu bo za chiny tego nie rozumiem, jak to zrobić do kodu który podałem wyżej, próbowałem nawet z translate.google.com ale nie rozumie tego bo z moim angielskim to cienko :frowning: .

Załóżmy, że stworzyłeś plik BAT o nazwie dialup.bat zawierający powyższe instrukcje (rasdial…). lokalizacja tego pliku to np. C\Moje skrypty\

Można to zrobić na kilka sposobów.

Na przykład, tworzysz nowy skrypt o nazwie start.bat

Wpisujesz w nim:

hstart /NOCONSOLE "C\Moje skrypty\dialup.bat"

Dodajesz do zaplanowanych zadań (ewentualnie wrzuć do autostart lub w ostateczności do skryptów logowania, za pomocą gpedit).

Plik hstart przenieś do lokalizacji C\Moje skrypty\ lub C:\Windows\system32\

Jest to najprymitywniejszy sposób

rokko , dzięki już chodzi :smiley: .