Nie można uruchomic wmp

no więc kiedy klikam na jakiś plik skojarzony z wmp czy na jego ikonkę to jest zero reakcji…nie włącza sie…jak to naprawić??

Jaką masz wersje Windows Media Player?

a jaką mam mieć??? przecież do visty jest tylko jedna od razu z systemem…

Pytam, tylko tak na pewności czy aby na pewno masz wersje 11

Uruchom wiersz poleceń w trybie admina, następnie wpisz:

regsvr32 jscript.dll

oraz

regsvr32 vbscript.dll

dzięki wielkie…działa…a co mogło spowodować, że się nie włącza?? czyszczenie rejestru ccleanerem??

Raczej nie czyszczenie rejestru…

Jedno mogę powiedzieć, na pewno CCleaner nie mógł tego uszkodzić, bardziej podejrzewałbym jakąś aplikację powiązaną pośrednio z WMP, która podczas odinstalowania wyrejestrowała powyższe biblioteki.

jednak nie pomogło…po restarcie to samo…żeby się właczył trza znowu to w cmd wpisać…;(

Podobny temat - http://www.howtogeek.com/forum/topic/me … jscriptdll

Spróbuj jeszcze raz, z tym że wcześniej wyrejestruj obydwie biblioteki.

regsvr32 /u nazwa_biblioteki.dll

Dodatkowo przeskanuj komputer za pomocą Spyware Doctor Starter Edition, Trojan Remover oraz Kaspersky Online Scanner

ja wyrejestrowałem najpierw to dalej to samo…a na tamto forum wejść nie umiem xD :shock: :oops: dziwne jakieś …a niedałoby się dodać jakiegoś skryptu do autostartu, aby to się rejestrowało?? zaraz przeskanuje…

Oczywiście można dodać skrypcik do autostartu, stwórz plik bat rejestrujący te dwie biblioteki i powinno być OK. Oprócz autostartu można wykorzystać do tego celu harmonogram zadań (zaplanowane zadania).

a jak napisać taki skrypcik?? bo za bardzo isę na tym nie znam ;p

Tworzysz w notatniku nowy dokument, wpisujesz w nim to co wcześniej podałem czyli rejestrujesz biblioteki. Zapisujesz jako typ wszystkie pliki, dopisujesz na końcu po kropce rozszerzenie BAT -> zapisujesz i to wszystko. Później dodajesz to do autostartu lub tworzysz nowe zadanie w harmonogramie zadań, które uruchamiało by się podczas każdego startu systemu.

niemiło…niedosyć, żr skrypt nie działa i się otwiera cmd przy starcie i wywal do każdego błąd, to coś się stało z sidebarem i nie idzie dodać gadżetu, nie widać starych, a te nowe są przeźroczyste ;/

beztytuuih1.th.jpgthpix.gif

edit: przywracanie systemu pomogło…ale co z tym skryptem?? bo ja bym chciał go bez wyświetlania cmd, żeby był niewidoczny dla usera no i żeby działał…

Nie działał ponieważ skrypt należy wykonać na prawach admina dlatego też podałem alternatywny sposób z harmonogramem zadań, gdzie można utworzyć nowe zadanie uruchamiające przy każdym starcie skrypt. W tym wypadku zadanie powinno być uruchamiane w trybie administratora, czyli w utworzonym zadaniu trzeba wskazać konto Administrator.

Start -> akcesoria -> narzędzia systemowe -> harmonogram zadań

Akcja -> utwórz zadanie -> …i tworzysz nowe zadanie

Należy w: Opcje zabezpieczeń, Przy uruchamianiu zadania użyj następującego konta użytkownika -> Zmień użytkownika lub grupę -> ustaw na konto admina, ewentualnie można zaznaczyć “Uruchom z najwyższymi uprawnieniami”.

Na zakładce Wyzwalacze ustaw aby zadanie uruchamiało się przy logowaniu.

Na zakładce Akcje podajesz ścieżkę do skryptu.

Na zakładce Warunki odznacz opcję " Zatrzymaj, jeżeli komputer przełączy się na zasilanie bateryjne".

Na zakładce Ustawienia zaznacz opcję “Uruchom zadanie tak szybko jak to możliwe, jeśli zaplanowane uruchomienie zostało pominięte” oraz opcję “Jeśli zadanie nie powiedzie się… co” ustaw na 1 minuta i 5 prób uruchomienia, następnie odznacz opcję Zatrzymaj zadanie, jeśli jest uruchomione dłużej niż 3 dni".

no teraz dizała…tylko da sie tak zrobić, by się nie otwierało cmd i ten komunikat że isę zarejsetrowała ta funkcja??

Użyj przełącznika “s”.

regsvr32 /s nazwa_biblioteki

oki, teraz nie ma tych komunikatów, ale przy włączaniu kompa miga na chwile okno cmd…nie da się tego całkowicie ukryć??

Jeżeli chodzi o pliki wykonywalne (BAT) - niestety nie. Okno wiesza poleceń zawsze na chwilkę mrugnie, na szybkim sprzęcie jest to prawie niezauważalne.