Nie można uruchomić xp po zainstalowaniu visty

Siema, dziś zainstalowałem vistę na partycji C, na E został XP. Gdy instalowałem Vistę to sformatowałem partycję C (tam był prawdopodobnie bootloader).

Próbowałem poprzez konsolę odzyskiwania XP, dawałem fixmbr i fixboot ale wtedy się w ogóle nie uruchamial… Musiałem wejść do konsoli visty i odzyskać bootloader.

I teraz mam pytanie. Jak przywrócić XP żeby była możliwość wyboru między vistą a XP ?

Pozdro.

Spróbuj tego: START—>Panel sterowania—>System—>zakładka Zaawansowane—>w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij Ustawienia—>zaznacz pierwsze pole (Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych)

Wpisz w pasek adresu C:\boot.ini i zmień wpis

poprawnie powinno byc

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS= tego nie zmieniaj

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Nie, źle mnie zrozumieliście :P, on w ogóle nie wykrywał Xp. Skorzystałem z tego poradnika http://www.vista.pl/articles/art,312/ i jest, ale podczas ładowania nie wykrywa pliku ntldr :/,nie wiem jak to naprawić, teraz zrzuciłem na dysk ten plik (na ten z xp) i sprawdzę i napiszę. Teraz gdy się wybierze XP to się komp resetuje o.O