Nie można ustawić jasności w netbooku (intel gma 3150)

Witam!

Zrobiłem niedawno upgrade z win 7 na 8 w moim netbooku, ale nie mogę znaleźć sterów do k. graficznej- intel gma 3150. Intel podobno nie planuje sterów dla tej karty do wina 8, ale napisane jest, że możliwe będą rozwiązania dostępne poprzez windows update. Niestety na razie takowych nie ma, a jasności ekranu zmienić nie mogę. Próbowałem różnych starszych sterów do wina 7 ale efekt ten sam. Czy ktoś się spotkał z takim problemem albo czy wie jak temu zaradzić? Brak możliwości zmiany jasności jest uciążliwy, a sam win 8 lepiej chodzi na netbooku niż jego poprzednik więc downgrade nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc:)

Za regulację jasności przeważnie odpowiada oprogramowanie odpowiedzialne za działanie klawiszy funkcyjnych a nie sterownik karty graficznej. Poszukaj na stronie producenta netbooka odpowiedniej aplikacji (może być nawet pod Vistę - powinna działać pod 7).

:roll:

wiesz, o tym pomyślałem na samym początku- samsung easy display manager- ten programik odpowiada za klawisze i zainstalowałem go od razu po upgradzie, by mieć możliwość korzystania z fn do wifi, dźwięku czy innych opcji. Regulacja jasności nie działała mi w taki sam sposób na win 7 (tzn programik pokazuje mi że jasność spada poprzez wyświetlanie kreseczek xd, ale ekran dalej ma 100%) ale pomogły nowsze sterowniki. Więc widać że jest tu wina sterów, których de facto nie ma na win 8. Niestety nie znam się za bardzo na szczegółach sterów i nie wiem, czy ktoś potrafi to jakoś odblokować ;/

Klawisz Windows + X i regulujesz tam jasność ekranu, przynajmniej tak w Windows 7 można.