Nie można usunąć katalogu na pendrivie

Jak w temacie, nie można usunąć katalogu z pendriva. Nie pomaga format, dokładne czyszczenie i inne cuda. Po formacie niby go już nie ma a gdy wgram jakieś pliki znów się pojawia. Problem jest raczej z tych dlaczego tak się dzieje niż irytujący. Nie mam pomysłów jak go usunąć i ciekawi mnie co jest tego powodem.

A ten katalog jakoś się nazywa ?

System Volume Information ?

Katalog  nazywa się BUDA. System Volume Information tego akurat nie sprawdzałem.

 

Katalog o nazwie BUDA zazwyczaj jest tworzony przez stacjonarne odtwarzacza Blue-Ray do przechowywania treści stowarzyszonych (Live).

Nie ma tam na pewno żadnego wirusa?

NIe na 100 % czysto angry. Ok  Veers ale jak go usunąć.

Jaki to pendrive ? (pojemność, system plików).

Pendriv to Platinet 32 GB USB3, system plików NTSF

To na początek zmień system polików na exFAT (wymaga formatowania napędu).

Zrobiłem jak mówiłeś i katalog zniknął i na powrót format na ntsf i nadal czysto. Zobaczę jak wgram duży plik czy również nie pokaże się ten katalog.

Moim zdaniem, tak jak już pisałem - pojawi się kiedy podłączysz pena do jakiegoś urządzenia AV obsługującego protokoły BD-Live. A przy NTFS katalog mógł “wracać” ze względu na to, że peny niekoniecznie prawidłowo obsługują system plików NTFS.

Jak przyjdę z pracy z ciekawości sprawdzę i podłączę do odtwarzacza blu ray. 

 

 

Ot i zagadka rozwiązana. Do głowy by mi nie przyszło, że odtwarzacz blu ray sam tworzy katalog na penie. Dzięki Veers.