Nie można utworzyć nowego folderu, problem z opcjami folderów itp

(mackal83) #1

Witam
Wczoraj skanowałem komputer antywirusem G DATA INTERNET SECURITY.
Wykrył mi kilkanaście wirusów.
Niestety od tego momentu przestały mi działać niektóre opcje w windowsie.
Nie mogę utworzyć nowego folderu (nie ma takiej opcji przy kliknięciu PPM).W panelu sterowania nie działają poszczególne opcje takie jak konta użytkowników , programy itd.
Do tego nie można otworzyć folderów w programach takich jak VLC(do oglądania filmów).Nie otwiera się po prostu nic.Myślę,że to sprawka antywirusa i wrzucił jakiś ważny plik do kwarantanny(podesłałem screena jakby co).
Proszę o pomoc.
Oto screen:

(synaptyk) #2

Spróbuj przeskanować komputer za pomocą polecenia “sfc /scannow”, który sprawdzi jakie pliki systemowe zostały uszkodzone.

Możesz też wykonać skan FRST jeśli nie jesteś pewien czy wszystkie wirusy zostały usunięte.

(mackal83) #3

Dobra chyba wszystko jasne.Otóż mój antywirus wywalił do kwarantanny masę rejestru takie jak.:
-…/contexmenuhandlers/open with encryptionmenu
-…/contexmenuhandlers/openwith
-…/eventlog/application/software protection platform service

a wszystko przez jakiś trojan BAT trojan-downloader,którego antywirus nie chce zrobić dezynfekcji.
Co mam teraz zrobić?

(Astor44) #4

Jeśli masz nośnik z systemem, który został zainstalowany na komputerze, to wykonaj naprawę systemu przez nadpisanie (nie traci się żadnych danych, a jedynie zainstalowane aktualizacje). Opisów takiej naprawy dla Win7 jest dużo w sieci, lub wg. załącznika.
Jednak w przypadku poważnego uszkodzenia rejestru taka naprawa może się nie udać. System się z niej wycofa.
Pozostanie wówczas jedynie klasyczna reinstalacja systemu.
NaprawaWin7.txt (2,2 KB)