Nie można utworzyć nowego folderu, problem z opcjami folderów itp

Witam
Wczoraj skanowałem komputer antywirusem G DATA INTERNET SECURITY.
Wykrył mi kilkanaście wirusów.
Niestety od tego momentu przestały mi działać niektóre opcje w windowsie.
Nie mogę utworzyć nowego folderu (nie ma takiej opcji przy kliknięciu PPM).W panelu sterowania nie działają poszczególne opcje takie jak konta użytkowników , programy itd.
Do tego nie można otworzyć folderów w programach takich jak VLC(do oglądania filmów).Nie otwiera się po prostu nic.Myślę,że to sprawka antywirusa i wrzucił jakiś ważny plik do kwarantanny(podesłałem screena jakby co).
Proszę o pomoc.
Oto screen:

Spróbuj przeskanować komputer za pomocą polecenia “sfc /scannow”, który sprawdzi jakie pliki systemowe zostały uszkodzone.

Możesz też wykonać skan FRST jeśli nie jesteś pewien czy wszystkie wirusy zostały usunięte.

Dobra chyba wszystko jasne.Otóż mój antywirus wywalił do kwarantanny masę rejestru takie jak.:
-…/contexmenuhandlers/open with encryptionmenu
-…/contexmenuhandlers/openwith
-…/eventlog/application/software protection platform service

a wszystko przez jakiś trojan BAT trojan-downloader,którego antywirus nie chce zrobić dezynfekcji.
Co mam teraz zrobić?

Jeśli masz nośnik z systemem, który został zainstalowany na komputerze, to wykonaj naprawę systemu przez nadpisanie (nie traci się żadnych danych, a jedynie zainstalowane aktualizacje). Opisów takiej naprawy dla Win7 jest dużo w sieci, lub wg. załącznika.
Jednak w przypadku poważnego uszkodzenia rejestru taka naprawa może się nie udać. System się z niej wycofa.
Pozostanie wówczas jedynie klasyczna reinstalacja systemu.
NaprawaWin7.txt (2,2 KB)