Nie można utworzyć partycji - Windows XP

Witam, mam otóż taki problem :evil: .

Wybootowałem XP na pendrive (z powodu nie działającej stacji) wszystko ładnie pięknie, ale gdy dochodzę już do partycji nie mam nic. Tak więc wiadomo trzeba ją stworzyć lecz tutaj instalator mi na to nie pozwala. Otrzymuje komunikat:

instalator nie moze wykonac zadanej operacji

Gdy klikam enter :

Instalator nie moze utworzyc folderu: 

/Windows

Nie mozna kontynuowac instalacji, dopoki katalog nie zostnie utworzon


aby ponowic te operacje, nacisnij klawisz ENTER

Aby zakonczyc prace instalatora, nacisnij klawisz f3

Sprawdzałem w BIOS’e czy nie ma jakiś błędów, ale wszystko na swoim miejscu. Myślałem że to może dysk twardy ale jednak dysk twardy jest (przynajmniej BIOS go wykrywa). Nawet przywracałem BIOS’a do stanu podstawowego…nie mam już żadnych pomysłów dlatego proszę was o pomoc.

Jeżeli nie masz żadnych ważnych plików na dysku twardym to spróbuj go najpierw sformatować.

Nie mogę go sformatować, ani z poziomu pulpitu ani z poziomu instalacji systemu.

Dodam jeszcze że w BIOS’e nie wykrywa mi dysku twardego w zakładce MAIN , pod portami SATA. Dziwne ponieważ dysk jest na pewno sprawny, sprawdzałem również czy przypadkiem kabelki się nie odłączyły itp…lecz wszystko jest tak jak powinno być :frowning:

Jeżeli dysk nie jest wykrywany w BIOSie to sprawdź czy porty SATA nie są wyłączone.

Spróbuj także podłączyć dysk za pomocą innych kabli.

Jeżeli dysk dalej nie będzie widoczny w BIOSie, sprawdź go na innym komputerze.